Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Paet: tuumakatastroofideks tuleb valmis olla 

Silvia Kruusmaa 22. september 2011, 16:53

Välisminister Urmas Paet ütles täna New Yorgis ÜRO kõrgetasemelisel tuumaohutuse teemalisel kohtumisel, et Jaapanis Fukushima tuumajaamaga juhtunu oli oluline häirekell kogu maailma tuumatööstusele.

"Fukushima tuumajaamas toimunu näitas, et isegi väga kõrgelt arenenud tuumatehnoloogia ja kõrgete ohutusstandarditega riigis on õnnetused võimalikud ning seda riski ei saa alahinnata," sõnas ta oma kõnes.

Paet märkis, et tuumaenergia osakaal maailma energiatootmises tulevikus eeldatavalt kasvab. "Paljud riigid ei loobu tuumaenergia tootmisest, sest see aitab neil vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid," lisas ta. "Ka Eestile on tähtsad võimalikult mitmekülgsed energiaressursid," ütles Paet.

Eesti välisminister rõhutas, et tuumaohutuse suurendamiseks on väga oluline koostöö Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuriga ning lähtudes Fukushima õppetunnist parandada valmisolekut katastroofide ärahoidmiseks. "Praegu on oluline kindlustada läbipaistvus ning taastada usk tuumaenergiasse," lisas Paet.

ÜRO peasekretär Ban Ki-mooni poolt kokku kutsutud kõrgetasemelise tuumaohutusteemalise kohtumise eesmärk on rahvusvaheline arutelu tuumaenergia rahumeelseks ja ohutuks kasutamiseks. 

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2011, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing