Eesti tarbis augustis 4% rohkem elektrit

Anne Oja 03. oktoober 2011, 12:22

Eraisikud ja ettevõtted tarbisid Eesti elektrisüsteemis tänavu augustis mullusega võrreldes 4% enam elektrit, edastas Elering.

Peale jaanuarikuus toimunud tarbimise 9% langust on elektritarbimine võrreldes eelmise aastaga igakuiselt veidi tõusnud, jõudes kaheksa kuu kokkuvõttes aastatagusega ligikaudselt samale tasemele. Kokku tarbiti tänavu augustis 547 GWh elektrienergiat.

Tarbimine kasvas enim Harjumaal (ligi 13%), ülejäänud Eestis jäi tarbimise kasv mõne protsendi juurde ning tarbimine vähenes veidi saartel ja Rapla-Järva piirkonnas.

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi kommenteeris, et kui varasematel aastatel on elektri kasutamine ja SKP kasv olnud väga selges korrelatsioonis, siis 2011. aasta esimesel poolaastal kasvas majandus 8,5%, aga elektritarbimine jäi eelmise aasta samale perioodile veidi alla. "Tulevikus oleks oluline tarbimise pikaajalisema trendi põhiselt sügavamalt analüüsida kogu energiabilanssi, kas kasvavad energiahinnad ja majanduskriis on sundinud tarbijaid suuremale energiaefektiivsusele ja kas on toimumas pööre energiasäästlikuma kasutamise suunas,“ lisas Veskimägi.

Augustis toodeti Eestis elektrit 904 GWh, mida on aastatagusega võrreldes 13% rohkem. Sealjuures on enam kui kaks korda kasvanud taastuvenergia toodang. Kasvu taga on eelkõige Narva Elektrijaamad, mis hakkasid alates selle aasta augustist kasutama elektri tootmiseks taastuvkütust, aga ka Pärnu koostootmisjaam, mis kasutab taastuvkütust alates jaama töösseminekust 2010. aasta novembris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2011, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing