Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EFSF võib paisuda kahe triljoni euroni

Katri Soe-Surén 19. oktoober 2011, 10:28

Saksamaa ja Prantsusmaa on jõudnud mitme meediaväljaande andmetel kokkuleppele euro päästefondi EFSFi krediidivõime suurendamises. Esialgu pole aga selge, kas fond paisub ühe või kahe triljoni euroni.

Briti ajaleht The Guardian kirjutas viitega ELi allikatele, et euroala kaks suurriiki on kokku leppinud EFSFi krediidivõime suurendamises kahe triljoni euroni, mis ületab rohkem kui neljakordselt abifondi praegused 440 miljardit.
Financial Times Deutschland kirjutab, et Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble sõnul saab päästefondi võimendatud maht olema maksimaalselt 1000 miljardit eurot. Võimendi, mille abil see summa saadakse, pandaks kriisis euroriikide riigivõlakirjade kindlustuse vormis sisse EFSFi põhikirja.

EFSFi suurus pidi esialgse plaani järgi olema 440 miljardit eurot, millest pidi antama hädas euroriikidele laenu või ostetama nende võlakirju. Nüüdseks on selge, et tollest summast ei piisa. Suurt osa EFSFist plaanitakse nüüd kasutada nn osaliseks kaskokindlustuseks, mis tagaks investoritele vaid 20-30% kaotustest. Seeläbi tõuseb võlakirjade maht, mida euroriigid EFSFi kindlustuse abil väljastada saavad.

Ajaleht Handelsblatt lisab kuuldustele EFSFi võimendamisest siiski niipalju, et ametlikku kinnitust ei ole veel ühele ega kahele triljonile eurole. Handelsblatti allikate teatel plaanib Saksamaa valitsus kasutada EFSFi selleks, et ajatada raskustes riikide võlakirjade intresse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2011, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing