Hingedeaja kodused tegemised

Liivi Tamm 07. november 2011, 00:00

Novembrikuu Oma Maja keskendub viimistlusteemadele: värvimine ja tapeetimine on õigupoolest ju vahva etapp, mis annab aimu, et majaehituse kuude- või isegi aastatepikkune töö hakkab lõpule jõudma.

Lihtsate ja levinud värvilahenduste-toodetega on enamik lugejaid ilmselt kursis, seepärast keskendusime seekord eripärastele võimalustele.

Efektvärvid loovad pinnalaotusi, mis oma kunstipärases unikaalsuses on pisike väärtus omaette. Samas leiavad ka loodustooted, sealhulgas hingavad ja ajas kestvad savivärvid üha sagedamini tee modernsesse kodusse.

Mõneti ongi sooja ja kauni kodu loomise üks retsepte julgus katsetada ja valida trafaretsete lahenduste asemel enda hingele sobivamaid.

Kontrastiks novembrikuu pimedatele õhtutele peatume ka tapeetide värviküllases maailmas.

1950. aastatest pärit motiivide jõuline tulek pole iseenesest üllatus: möödunud aastate nostalgiat kohtab sisekujunduses järjest enam, olgu siis tegu kohviku sisekujunduse või köögiserviisi mustriga. Tänapäevane kvaliteet on nõukogude ajaga võrreldes mõistagi teine.

Võttes möödunud aegadest parima osa ning sidudes selle uute võimalustega, luuakse iselaadne järjepidevus ja saadakse tulemus, mis elavdab interjööri kriitvalgeks võõbatud kipsseinast tunduvalt enam.

Vannituppa ja kööki aga sobib tapeeti asendama näiteks looduskivi. Selle materjali võimalusterohke värvi- ja tekstuurivalik paneb silmad särama isegi väga nõudliku maitsega kodukujundajal.

Soovin, et kodu viimistledes oleks aega ja tahtmist avatud silmadega ringi käia ja võimalusi vaagida, sest parim lahendus võib olla peidus materjalis, mille peale esimese hooga ei tulegi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:14
Otsi:

Ava täpsem otsing