Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rõivas: Eesti reitingut tuleks pigem tõsta kui langetada

Silvia Kruusmaa 06. detsember 2011, 13:27

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on mõistetavad põhjused eurotsooni riikide reitingute vaatluse alla võtmiseks, kuid Eesti osas ta reitingu langetamist loogiliseks ei pea.

"Eestil on ainsa eurotsooni riigina reservid oluliselt suuremad kui võlakoorem ning oleme ühena vähestest hoidnud eelarve tasakaalus läbi kogu majanduskriisi," ütles Rõivas.

"Võib liialduseta öelda, et Eesti kuulub rahanduslikult eurotsooni kõige turvalisemate riikide hulka, mistõttu oleks loogilisem meie riigi reitingut pigem hoida või isegi tõsta kui langetada. Kindlasti sõltub palju sellest, kuidas hinnatakse Põhjamaid tervikuna," lausus Rõivas.

Rõivase sõnul on riigi reitingul otsene mõju riigi majandusele, sealhulgas näiteks laenu hinnale. "Kuna riskid tulenevalt väliskeskkonnast, võib kõige tõenäolisemaks pidada siiski reitingu jäämist praegusele tasemele," hindas riigikogu liige.

Viimati tõstis Standard ja Poors Eesti reitingut käesoleva aasta augustis tasemele AA-, mis viitab väga kõrge usaldusväärsusega riigile ning on paremuselt neljas võimalik tase. Hiljuti tõsteti ka suuremate Eestis tegutsevate kommertspankade reitingut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 13:28
Otsi:

Ava täpsem otsing