Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Siseministri tool kõige kõikuvam

Piret Reiljan, Indrek Kald 10. detsember 2011, 10:27

Alates Eesti taasiseseisvumisest on erinevaid ministritoolil istujaid olnud kõige rohkem siseministeeriumis, kus keskmiselt on peaaegu iga aasta kohta ametis olnud uus minister.

Siseminister on 20 aasta jooksul vahetunud 18 korda, majandusminister 15 korda. Kõige stabiilsem on ministritool püsinud keskkonnaministeeriumis, kus minister on vahetunud kaheksal korral.

Ministrite vahetumine ministeeriumide kaupa 1991. aasta taasiseseisvumisest praeguseni (vahetumisi on arvestatud pärast Edgar Savisaare valitsuses 1991. aasta augustis ametis olnud ministreid):
siseministeerium – 18 vahetust, 19 erinevat ministrit
majandus- ja kommunikatsiooniministeerium – 15 vahetust, 14 erinevat ministrit
kaitseministeerium – 12 vahetust, 12 erinevat ministrit*
haridus- ja teadusministeerium – 12 vahetust ja 9 erinevat ministrit**
rahandusministeerium – 11 vahetust, 12 erinevat ministrit
kultuuriministeerium – 11 vahetust, 12 erinevat ministrit**
välisministeerium – 11 vahetust, 11 erinevat ministrit
sotsiaalministeerium – 11 vahetust, 10 erinevat ministrit
põllumajandusministeerium – 10 vahetust, 11 erinevat ministrit
justiitsministeerium – 9 vahetust, 9 erinevat ministrit
peaminister – 9 vahetust, 8 erinevat ministrit
keskkonnaministeerium – 8 vahetust, 8 erinevat ministrit
* Kaitseministrit ei olnud esimeses arvesse võetud Edgar Savisaare valitsuses (03.04.1990–30.01.1992).
** 1992–96 olid kultuuri- ja haridusministeerium ühendatud.

Kõikuvaimal siseministri toolil on istunud järgnevad ministrid:
Olev Laanjärv (17.04.1990–29.01.1992)
Robert Närska (30.01.1992–21.10.1992)
Lagle Parek (21.10.1992–27.11.1993)
Heiki Arike (14.12.1993–04.11.1994)
Kaido Kama (04.11.1994–12.04.1995)
Edgar Savisaar (12.04.1995–10.10.1995)
Märt Rask (03.11.1995–01.12.1996)
Riivo Sinijärv (01.12.1996–29.04.1997)
Robert Lepikson (05.05.1997–28.01.1998)
Olari Taal (29.01.1998–25.03.1999)
Jüri Mõis (25.03.1999–05.11.1999)
Tarmo Loodus (09.11.1999–28.01.2002)
Ain Seppik (28.01.2002–03.02.2003)
Toomas Varek (10.02.2003–10.04.2003)
Margus Leivo (10.04.2003–13.04.2005)
Kalle Laanet (13.04.2005–05.04.2007)
Jüri Pihl (05.04.2007–21.05.2009)
Marko Pomerants (03.06.2009–06.04.2011)
Ken-Marti Vaher (alates 06.04.2011)

Siseministritest kõige pikemalt on seni ametis olnud Tarmo Loodus, kes pidas vastu kaks aastat ja kolm kuud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2011, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing