Miljonidiil Tartu laborifirmaga

Indrek Kald 01. august 2013, 10:08

Sakslaste Synlab ostis BaltCap Private Equity Fundilt ja väikeaktsionäridelt Tartu firma AS Medicap Holding aktsiad.

Baltcapi suurosaluse kõrval kuulus viiendik MediCap Holdingust Erki Mölderi ettevõttele XXI sajandi konsultatsioonid OÜ. Mölder töötab samuti BaltCapi osalusega ASi TREV-2 Grupp juhina.

Äripäeva hinnangul jääb eile sõlmitud tehingu maht kümne miljoni euro kanti.

BaltCapi juhtivpartneri Peeter Saksa sõnul oli see neile edukas investeering. Koos MediCapi meeskonnaga viidi viie aasta jooksul ellu investeerimisplaan, mis laiendas ettevõtet Soome ja Leetu ning kasvatas neli korda, lisas ta pressiteates.

MediCap saab Saksa kinnitusel nüüd osaks rahvusvahelises laboratooriumide ketis, millel on selge visioon äri kasvatada ja arendada.

Tehinguga siseneb Synlab kolmele uuele turule ja laiendab tegevust. "Oleme MediCapi ettevõtete arengut mitu aastat jälginud, nende saavutused on muljetavaldavad," ütles Synlabi juht Bartl Wimmer.

Eestis, Soomes ja Leedus tegutsevad MediCap Holdingu meditsiinilaborid Quattromedi ja Sorpo kaubamärkide all.

MediCap Holdingu ja Quattromed HTI Laborite juhatuse esimehe Rainar Aamisepa sõnul on tehing tunnustuseks MediCapi gruppi kuuluvate ettevõtete tegevusele. "Olen kindel, et koostöös Synlabiga suudame jätkusuutlikult arendada meie koostööpartneritele suunatud teenuseid, sh pakkuda laiemat laborianalüüside valikut asjatundliku toega ning jõudsalt laiendada ka meie juba käivitunud tervishoiuteenuse eksporti Soome suunal," märkis ta.

MediCap Holdingu koosseisu kuuluvad Quattromed HTI Laborid Eestis, Quattromed Finland Soomes ja Sorpo Leedus. Grupis on tänase seisuga üle 200 töötaja, neist 150 Eestis, aastas teostatakse üle viie miljoni laborianalüüsi. Ettevõtte poolt arendatav meditsiinilabori teenus on suunatud eelkõige pere- ja eriarstidele ning meditsiiniettevõtetele, kuid ka eraisikutele.

MediCap Holdingu müügitulu oli mullu 8,8 miljonit eurot ning tunamullu seitse miljonit eurot. Kasumit teeniti vastavalt 518 000 ja 319 000 eurot. Eelmise aasta lõpu seisuga ulatus firma jaotamata kasum 1,56 miljoni euroni.

Ettevõtte eelkäijaks on 1994 asutatud HTI Laboriteenused. MediCap Holding loodi 2008, mil osaluse ostis BaltCap.

Laboriteenuste pakkuja Synlab peakontor asub Saksamaal Augsburgis. Ettevõte pakub laborianalüüse, lisaks inimestele suunatud testidele ka veterinaarmeditsiini ja keskkonnaanalüüside valdkonnas. Euroopas tegutsetakse nüüd 21 riigi, lisaks Türgis, Saudi-Araabias ning Dubais.

Synlabi kontsernis töötab Euroopas ligi 7000 inimest, neist 4500 Saksamaal. Synlabi laborivõrgustik hõlmab 175 laborit. Eelmisel aastal oli kontserni käive 625 miljonit eurot.

Era- ja riskikapitaliettevõte BaltCap investeerib kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste. BaltCap on esindatud kõigis kolmes Balti riigis. Tänaseks on ettevõte hallanud mitmeid investeerimisfonde kogumahuga 190 miljonit eurot ja teinud üle 60 investeeringu.

Müüjaid nõustas advokaadibüroo Red, ostjat nõustasid advokaadibürood CMS Hasche Sigle, Borenius ja audiitorfirma Ernst & Young.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. August 2013, 15:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing