Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ZeroTurnaroundi rahasüst oli suurinvesteeringu eelmäng

07. jaanuar 2014, 00:00

Eelmise nädala lõpus USA investoritelt saadud 2,7 miljoni dollariline investeering on Eesti tarkvaraarendusfirmale ZeroTurnaround vaid esimene osa saabuvast suurinvesteeringust.

“Praegune investeering on vaid osa suuremast, me oleme ka ise ootel. Varsti taotlusaeg lõppeb. Täielikud investeeringud selguvad hiljemalt jaanuari lõpuks,” ütles ZeroTurn­aroundi juht ja üks omanik ­Jevgeni ­Kabanov.

Välismaised investorid. Kabanov lausus, et kõik investeeringud pärinevad välismaalt, ükski Eesti investor tehinguga seotud pole. Osa investoreid on Zero­Turnaroundi varemgi panustanud, kuid osa on tarkvaraettevõttele ka uued partnerid.

“Uus aasta tuleb meile hästi põnev, plaanime palju kasvada, seda eriti müügis ja marketing’is, ning anda välja mitu uudistoodet,” rääkis Kabanov.

Eesti tarkvarafirma Zero­Turnaround kaasas USA väärtpaberijärelevalve SEC andmeil möödunud nädala lõpul investoreilt 2,7 miljonit dollarit (2 miljonit eurot).

2007. aastal loodud ning Tallinnas, Tartus, Prahas ja Bostonis tegutsevale firmale oli tegu alles esimese suure raha­kaasamisega.Siiani olid Eesti ingelinvestorid paigutanud Java arenduskeskkondadele arendustarkvara tootvasse ettevõttesse 100 000 dollarit, ülejäänu tuli kasumliku ja kiirelt kasvava firma omavahendite arvel.

ZeroTurnaround on omanikele hästi tulu teeninud. Kui 2011. aastal sai ettevõte tellimusi 2,5 miljoni dollari eest, siis 2012. aastal juba 6,5 miljoni eest. Mulluseid müüginumbreid pole tarkvarafirma veel avaldanud, kuid ettevõtte tegevjuht Alex Laats on öelnud, et müük jätkub endiselt kiire kasvuga.

Ettevõte kasvab kiiresti. Eelmise aasta novembriks oli Zero­Turnaround kasvatanud oma Bostoni kontori müügi- ja turundusmeeskonna 47-liikmeliseks. Laatsi sõnul on selle aasta lõpu eesmärgiks tiim kahekordistada.

2011. aastal ostis USA riski­kapitalifirma Bain Capital Ventures Webmediale (praegune Nortal) kuulunud ZeroTurnaroundi 38,15% osaluse 1,54 miljoni euro eest, hinnates toona ettevõtte väärtuseks 4,29 miljonit eurot. Laatsi sõnul sai ette­võte Bain Capital Venturesi tulekuga omanike hulka tugevad partnerid – Ben Nye ja Ben Holzmani.

Bain Capital Ventures on riski­investorite hulgas tuntud tegija. Investeerimisfirma investeeringute maht ulatub praeguseks 70 miljardi dollarini ning ettevõtte üks tuntuim rahapaigutus on sotsiaalvõrgustik ­LinkedIn, mille aktsiaid ostis ta juba 2008. aasta suvel.

ZeroTurnaroundi aktsionär Jevgeni Kabanov oli 2013. aastal 6,1 miljoni euroga Äripäeva rikaste TOPis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. January 2014, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing