Jüri Mõis: jumal tänatud, et asi on kohtus

10. veebruar 2014, 00:00

Letofin Tradingu endise nõukogu liikme Jüri Mõisa sõnul on tal hea meel, et ettevõtte kriminaalasi on jõudnud kohtusse.

“Mis puudutab Letofin Tradingut kui firmat, siis jumal tänatud, et asi on lõpuks kohtus. Letofin Trading on ära maksnud käibemaksuna 3,1 miljonit eurot, millest maksuamet räägib,” ütles Mõis.

Ta lisas, et ilmselt maksuamet üritab kellegi teise maksmata jäänud arvet panna Letofin Tradingu arvele. “Nende inimeste kohta, kellele on süüdistus esitanud, ei oska ma midagi öelda – enamik neist ei töötanudki Letofini Tradingus,” sõnas Mõis.  Mõisa sõnul ei tea ta ka seda, kas nad on valeandmeid esitanud või mitte. “Kohus peab nüüd vaatama, kui õiglane prokuratuuri süüdistus on,” lausus Mõis.

Mõisa sõnul ei ole ta selles kriminaalprotsessis osaline. “Ma olen huviline, sest mul oli osalus Letofin Tradingus, aga ma ei ole protsessis osaline,” märkis ta.

Küsimusele, millised on tema ootused, vastas Mõis, et see uurimine on piinavalt kaua kestnud, mis tähendab, et miski ei ole üheselt mõistetav ja selge. “Ma usun kohtulahendit,” märkis ta.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas Letofin Tradingule ja 12 inimesele süüdistuse maksukuritegudes. Süüdistuse kohaselt esitas Letofin Trading septembrist 2010 kuni aprillini 2011 käibedeklaratsioonides valeandmeid, mille tulemusel jäi maksudena laekumata kokku ligi 3,1 miljonit eurot.

 

Taust

  • Valearvete eest kelmusesüüdistus

Pankrotis Letofin Tradingus oli 30% osalus Jüri Mõisal, tema äripartnerid olid Mark ja Leonid Eivin. Ettevõte tegeles vedelkütuste ja taimsete õlide müügiga.
Prokuratuuri teatel kasutas Letofin Trading fiktiivarveid, mis näitasid rapsiõli, sojaõli ja päevalilleõli ostmist Eesti ettevõtetelt.
Eesmärk oli süüdistuse järgi varjata õlide päritolu ja võimaldada omandada sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus ning vähendada seeläbi osaühingu maksukohustust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2014, 18:37
Otsi:

Ava täpsem otsing