Heinver: keskkond on kaupmehe jaoks juba leebem

Alyona Stadnik 10. veebruar 2014, 17:23

Selveri juhi Andres Heinveri sõnul on makromajanduslik keskkond kaupmehe jaoks juba leebem – hinnatõus on pidurdunud ja sissetulekud pöördunud kasvule.

"Kui varasem kiire hinnatõus pärssis tarbimist ja tekitas vimma ka kaupmehe vastu, siis nüüdseks on inflatsioon aeglustunud," sõnas ta.

Heinver lisas, et jaekaubanduse kasv on olnud viimastel aastatel stabiilne ja nemad on käinud üldjoontes sama sammu. "Inimeste tarbimisharjumused on juba pisut julgemad, samas buumiaegset priiskamist pole mõtet oodata. Kliendid on majanduslanguse ajast õppinud ning ostukäitumine on varasemast ratsionaalsem," tõdes ta.

"Meie kliendid eelistavad jätkuvalt soodushinnaga kampaaniakaupu, kuid kampaaniatesse oodatakse kvaliteetsemaid tooteid," lisas Heinver.

Ka lähitulevikus ootab ta stabiilset kasvu. Samas tõdes Selveri juht, et jaekaupmeest ohjab väga tihe konkurents, mistõttu tuleb ka tagasihoidliku kasvu saavutamiseks kõvasti pingutada.

Homme teatab statistikaamet eelmise aasta neljanda kvartali majanduskasvu. Kolmandas kvartalis majanduskasvu aeglustumine jätkus. SKP kasvas mullu täpsustatud andmetel kolmandas kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 0,7%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2014, 17:25
Otsi:

Ava täpsem otsing