Eesti Energia: turuosa kaotuse tõid üksikud ärikliendid

Kaisa Gabral 18. veebruar 2014, 15:32

Muutuse taga on üksikud väga suure elektritarbimisega kliendid, kommenteeris Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik ettevõtte turuosa langust jaanuaris.

Eesti Energia turuosa Eesti elektrimüügis kukkus aastavahetusel märkimisväärselt ning oli jaanuari seisuga 60 protsenti võrreldes 72 protsendiga detsembris.

"Jaanuari suure muutuse taga on eelkõige üksikud väga suure elektritarbimisega ärikliendid-ettevõtted, kes on aasta alguses elektrimüüjat vahetanud. Suurkliendid on elektriturul väga aktiivsed. Nii on Eestis näiteks päris palju ettevõtteid, kes vahetavad elektrimüüjat isegi mitu korda aastas," kommenteeris Vennik.

Tema hinnangul võib turuosa kord kasvada, siis aga kahaneda ja mõne üksiku väga suure tarbimisega kliendi liikumine võib ka ettevõtete turuosa märkimisväärselt mõjutada.

Kui suurima elektrimüüja bilansiportfelli osa turu kogumahu suhtes vähenes, siis mitme temale järgneva turuosalise osakaal kasvas võrreldes eelmise aastaga. Nii oli turul suuruselt teise elektrimüüja Elektrumi turuosa detsembris 9,6% ja jaanuaris 14,6%. Kolmandat kohta hoidva Baltic Energy Servicesi osakaal kerkis 9,3%-lt 10,2%ni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2014, 15:32
Otsi:

Ava täpsem otsing