Neljapäev 19. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Saku: uus liin tõstis tootlikkust 33 korda

Indrek Kald 19. veebruar 2014, 15:19

Saku Õlletehases alustas tööd jooke kergetesse kastidesse pakendav liin, mis tõstab tootlikkust 33 korda ja asendab varem käsitsi tehtud töö.

Saksamaal valmistatud liin pakib kergetesse ja mugavatesse papist kastidesse nii otse villimiselt tulevaid pudeleid kui võimaldab ka ümber pakkida plastkastides olevaid tooteid. Uus liin teeb ühe käsipakendaja päevatöö 15 minutiga.

"Joogitööstus on hooajalistest kõikumistest sõltuv ala – suvel, kõrghooajal, kerkis meie töötajate arv mullu pea saja inimese võrra. Sel aastal me nii suurt arvu hooajatöölisi enam otsima ei pea," rääkis Saku Õlletehase juht Margus Kastein.

"Väga oluliseks peame ka seda, et tööohutus pakenduses tõuseb. Tegemist oli raske füüsilise tööga, mille teeb nüüd masin ning töötajad saavad rakendust teistes töölõikudes," lisas ta pressiteates.

Liini omandamiseks tehtud investeering on üle 1,8 miljoni euro ning tasuvusaeg ligi kolm aastat. Uuel liinil asub tööle korraga kaks väljaõppinud operaatorit, töö hakkab toimuma mitmes vahetuses.

Viimase viie aastaga on Saku Õlletehas investeerinud tootmis- ja logistikavaldkonna arendamisse 15 miljonit eurot. Enamik sellest on läinud efektiivsuse tõstmiseks, töötingimuste ja -ohutuse parandamiseks, keskkonnahoiuks.

194aastase ajalooga Saku Õlletehas kuulub 2008. aastast rahvusvahelisse õllekontserni Carlsberg.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2014, 16:50
Otsi:

Ava täpsem otsing