Tartu Ülikooli Kliinikum laenab ehituseks 21 mln eurot

Indrek Kald 19. veebruar 2014, 15:38

Tartu Ülikooli Kliinikum laenab Põhjamaade Investeerimispangalt (NIB) 21 miljonit eurot uue meditsiinilinnaku ehitamiseks.

"Kliinikumile laenu andes loodame me, et ravitegevuse suurem tõhusus avaldab positiivset mõju ühiskonna ja majanduse üldisele konkurentsivõimele. Samuti ootame me, et kliinikumi infrastruktuuri uuendamine ergutab sealset teadus- ja innovatsioonitegevust," selgitas NIB president Henrik Normann pressiteates.

Selle 17aastase tagasimaksetähtajaga laenuga rahastatakse onkoloogiakeskuse, sisehaiguste kliiniku ja silmakliiniku, südamekirurgia osakonna ja endoskoopiakeskuse, patoloogiateenistuse, ühendlabori ja haiglaapteegi ehitust. Ehitatavate rajatiste üldpind on ligi 39 000 ruutmeetrit.

Projekt on suunatud praegusel hetkel mööda linna laiali olevate haiglaüksuste koondamisele ühe katuse alla. Projekt sai alguse 2004. aastal ja peaks olema välja arendatud 2015. aastaks, mil uus linnak ametlikult avatakse.

Tartu Ülikooli Kliinikum on Eestis peamiseks meditsiinialase õppe- ja teadustöö baasiks. Sihtasutusena oma praegusel kujul asutati kliinikum Eesti riigi, Tartu Ülikooli ja Tartu linna poolt mitmete haiglate koondamise tulemusel.

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) on multilateraalne finantsinstitutsioon, mille omanikud on kaheksa riiki: Eesti, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Taani. Pank finantseerib era- ja avaliku sektori projekte nii liikmesriikides kui ka väljaspool.

Põhjamaade Investeerimispangal on kõrgeim võimalik krediidireiting AAA/Aaa, mis on pangale omistatud juhtivate reitinguagentuuride Standard & Poor’s ja Moody’s poolt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2014, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing