"Vastuseks hakkame aktsiaid ära võtma!"

05. märts 2014, 14:01

Venemaa ähvardab nende suhtes kaalutud sanktsioonidele vastuseks konfiskeerida välismaa ettevõtete aktsiaid, vahendasid Venemaa uudistekanalid.

Juhul, kui Venemaa äri- ja riigistruktuuridele kehtestatakse mujal maailmas piirangud, võib Venemaa vastuseks hakata konfiskeerima oma riigis tegutsevate välismaa ettevõtete vara. Vastav seadus on juba föderaalnõukogus ettevalmistamisel, teatas ajakirjanikele eelnõu autor, duuma konstitutsioonikomitee liige Andrei Klišas.

Tema sõnul paneb eelnõu ette laiendada presidendi ja valitsuse õigusi Venemaa suveräänsuse kaitsel. Praegu tegelevad teemaga juristid, kes seavad välisfirmade, aga ka eraisikute aktsiate võimaliku konfiskeerimise võimaluse riigi põhiseadusega kooskõlla.

"Selles, et niisugune võimalus vastab täielikult Euroopa standarditele, me ei kahtle. Piisab, kui meenutame Küprost, kus konfiskeerimine oli üks euroabi andmise tingimusi," rõhutas Klišas.

Eile Ukrainas visiidil käinud USA riigisekretär John Kerry teatas, et Venemaa vastu hakatakse sanktsioone sisse viima õige pea. Seepeale hoiatas Venemaa president Vladimir Putin, et kõigil, kes sellist võimalust kaaluvad, tasuks alustuseks mõelda, millist mõju see neile endale avaldab.

"Muidugi, tänapäeva maailmas, kus kõik on omavahel seotud ja sõltuvuses, saab nii või teisiti kahju, aga igasugune kahju on vastastikune," ütles Putin täna pressikonverentsil.

Lisaks kommenteeris ka presidendi majandusnõunik Sergei Glazev, et kui USA rakendab Vene riigistruktuuride suhtes sanktsioone, võib Venemaa tunnistada end võimetuks Ameerika pankadele laene tagasi maksma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2014, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing