Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Reinsalu: Putin valmistub tungima Ida-Ukrainasse

Indrek Kald 14. märts 2014, 14:23

Kaitseminister Urmas Reinsalu sõnul valmistub Venemaa president Vladimir Putin lisaks Krimmi okupeerimisele ka sissetungiks Ida-Ukrainasse.

"Ukraina on silmitsi sõjalise rünnaku ohuga. Putin valmistub lisaks Krimmi okupeerimisele ka sissetungiks Ida-Ukrainasse. Tema tagasihoidmiseks tuleb anda selge sõnum, et rünnaku esilekutsumine läheb agressorile kalliks maksma," lausus ta.

Rahvusvahelised sanktsioonid olema nii jõulised, et agressor tõmbuks tagasi, muidu ei saavuta need eesmärki, märkis Reinsalu pressiteates.

Kaitseministri hinnangul peame olukorras, kus kogu Euroopas on julgeolekusituatsioon muutunud järsult halvemuse suunas, mõistma, et Putin aktsepteerib ainult jõudu.

"Karu kõrval elamine tähendab, et me vajame selget kaitseplatvormi. Meie regiooni julgeoleku huvides on Rootsi ja Soome astumine NATOsse. Vajame NATO liitlaste tugevamat kohaolu," lausus IRLi esimees.

Urmas Reinsalu kõneles täna Tallinnas rahvusvahelisel konverentsil, kus eksperdid, poliitikud ja ajakirjanikud Eestist, Soomest ning Saksamaalt arutlevad küberjulgeoleku ja meie regiooni julgeolekuolukorra üle.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2014, 17:27
Otsi:

Ava täpsem otsing