Yahoo õõtsub Alibaba kuulujuttude tuules

Fredy-Edwin Esse, California 14. märts 2014, 20:22

Vastastikused uudised Hiina ühe suurima veebiportaali Alibaba kohta kõigutavad täna firmas olulist osalust omava Yahoo aktsiat mõlemas suunas.

Yahoo aktsia tegi päeva alguses selge kukkumise, kui ilmnesid uudised, et Hiina keskvalitsus on blokeerinud kahe internetihiiu mobiilimaksete süsteemid, kellest üks on Alibaba, vahendab MarketWatch.

Hiina keskpank peatas ajutiselt nutitelefonide maksesüsteemid, mida tuntakse virtuaalsete krediitkaartidena. Alibaba ja Tencent Holdingsi süsteemid blokeeriti võimaliku ohu tõttu tarbijatele.

Küll aga sai aktsia taas positiivse tõuke ning oli viimati 1,1% plussis kuulujuttude peale, et Alibaba on liikumas lähemale võimalikule börsidebüüdile.

Yahoole kuulub 24% osalus Hiina suurimas e-kaubandusfirmas ning investorite huvi selle osaluse vastu on suur, eriti võttes arvesse Yahoo enda peamiste tegevusalade raskusi viimastel aastatel.

Financial Times avalikustas täna, et firma on juba päris lähedal emiteerimaks oma aktsiad New Yorgi börsil. Samal ajal teatas Reuters, et Credit Suisse ja Morgan Stanley on alustanud ettevalmistustöid seoses Alibaba IPOga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2014, 20:22
Otsi:

Ava täpsem otsing