Maffia tungib poliitikasse

1321-aripaev 21. märts 2014, 09:53

Politseinikuna töötanud ja kohalikel valimistel sotside nimekirjas kandideerinud Robert Sadovskile häälte ostmiseks küsis Keskerakonda kuulunud Tõnis Bittman väidetavalt abi allilmalt.

Kui siiani pole teada fakte, et organiseeritud kuritegevuse maailm oleks poliitikasse sekkunud, siis viimastel kohaliku omavalitsuse valimistel toimunu paneb asja teistsugusesse valgusesse – vähem või rohkem kuritegeliku maailmaga seotud olnud inimesed püüdsid oma kandidaadi sokutada Tallinna esinduskogusse. Asjale sai aga õigel ajal jälile kaitsepolitsei ning kuriteo toimumine hoiti ära.

Nimelt avastas Kaitsepolitsei salajase jälitustegevuse raames, et aastaid Keskerakonda kuulunud, kuid sealt 2009. aasta lõpus välja astunud Tõnis Bittman otsis viimaste kohalike valimiste eel võimalust osta 350-500 valija hääled toona politsei-ja piirivalveametis töötavale ning Põhja-Tallinnas SDE nimekirjas kandideerinud Robert Sadovskile. Bittman oli huvitatud, et Sadovski saaks kindlasti valituks Tallinna linnavolikokku.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2014, 12:42
Otsi:

Ava täpsem otsing