Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Bank of America sai loa suurendada dividendi

Romet Kreek 27. märts 2014, 10:00

Bank of America sai Föderaalreservi stressitesti läbides loa maksta dividendi, kuid Citigroupi kapitaliplaan oli viie panga oma seas, mis ei läbinud edukalt stressitesti, vahendab Bloomberg.

Pangad on avalikustanud Föderaalreservi korraldatud stressitesti läbimise järel enam kui 60 miljardi dollari ulatuses dividendide maksmise ja aktsiate tagasiostu plaane.

Citigroup nagu ka Royal Bank of Scotlandi, HSBC Holdingsi ja Banco Santanderi USA üksused ei saanud testi läbitud. Zions Bancorporation kapital langes raske majanduslanguse simulatsioonis alla Föderaalreservi nõutud miinimumi.

"Olud paranevad ja pangandus on pöördunud paremuse poole, kuigi see ei pruugi olla jõudnud nii kaugele, kui turud seda sooviksid," ütles advokaadibüroo Schulte Roth ja Zabeli partner Joseph Vitale, kes esindab finantssektori ettevõtteid. "Läheb veel aega, kuni regulaatorid lasevad asjadel areneda omasoodu nagu tavaliselt."

Kõrgemad väljamaksed võivad pakkuda pangaaktsiatele toetust. KBW pangaaktsiatest koosnev indeks on tänavu tõusnud 4%. USA suurettevõtete aktsiatest koosnev S&P 500 indeks on tänavu tõusnud 0,2%. KBW indeks on viimasel neljal aastal kolmel löönud S&P 500 aktsiaindeksit.

Föderaalreservi ametnik teatas, et testi läbinud pangad said kokku õiguse maksta välja umbes 60% prognoositud tuleva nelja kvartali puhaskasumist.

Citigroupil keelati dividendi suurendada. Nii Bank of America kui Goldman Sachs pidi kärpima oma plaanitud kapitali tootlust, et saada keskpanga heakskiitu.

Eile järelkauplemise käigus langes Citigroupi aktsia 5,2%, 47,55 dollarile.

Bank of America viiekordistas dividendi viiele sendile aktsia kohta kvartalis. Lisaks ostetakse viie miljardi dollari eest aktsiaid aktsiaid tagasi. JPMorgan tõstab kvartaalse dividendi 38 sendilt 40 sendile ja ostab 6,5 miljardi dolari eest aktsiaid tagasi. Wells Fargo tõstab kvartaalset dividendi viie sendi võrra 35 sendile. Morgan Stanley kahekordistab dividendi kümnele sendile ja ostab miljardi dollari eest tagasi aktsiaid.

Föderaalreservi poolt läbi mängitud suure majanduslanguse stsenaariumis oleks 30 panga projekteeritud kahjumid üheksa kuu jooksul 366 miljardit dollarit.

"Pangandussüsteem on palju paremini kapitaliseeritud kui 2009. aastal," ütles Janney Montgomery Scotti analüütik Sameer Gokhale. "Risk, et me näeme suure panga hävingut on oluliselt kahanenud."

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2014, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing