Narva poliitikud jäid kohtus süüdi

08. aprill 2014, 00:00

Viru maakohus mõistis eile kriminaalkorras süüdi keskerakondlasest Narva linna volikogu liikme Fjodor Ovsjannikovi ning keskerakondlasest endise Narva abilinnapea ja endise volikogu liikme Andrei ­Filippovi.

Fjodor Ovsjannikov tunnistati süüdi mõjuvõimuga kauplemises ja konkurentsikuriteo toimepanemises ning liitkaristuseks mõisteti talle kaks aastat vangistust.

Karistusaja hulka on arvatud eelvangistuses viibitud aeg ning lõplikult ärakandmisele kuulub üks aasta ja kuus kuud vangistust.

Karistusi kogunes. Filippov tunnistati süüdi altkäemaksu võtmises ametiisiku poolt ja konkurentsikuriteole kaasaitamises ning liitkaristuseks mõisteti talle üks aasta ja kaheksa kuud vangistust.

Karistusaja hulka on arvatud eelvangistuses viibitud aeg ning lõplikult ärakandmisele kuulub üks aasta, seitse kuud ja 19 päeva vangistust.

Lisaks poliitikutele mõistis esimese astme kohus süüdi ka kolm ettevõtjat. Sergei Hamitski tunnistati süüdi altkäemaksu andmises ja konkurentsikuriteo toimepanemises, Aleksandr Arsentjev tunnistati süüdi konkurentsikuriteo toimepanemises ning Viktor Belsner tunnistati süüdi konkurentsikuriteo toimepanemises.

Süüdimõistetutel on seitse päeva aega apellatsiooni esitamiseks teise astme kohtusse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2014, 18:54
Otsi:

Ava täpsem otsing