Parim viis investeerida 5000 dollarit

16. aprill 2014, 00:00

Oled suutnud võlad ära maksta ning säästa näiteks 5000 dollarit (3600 eurot)? Nüüd loodad selle raha enda kasuks tööle panna, otsides erinevaid investeerimisvõimalusi.

5000 dollarit pole küll üüratu summa, kuid ­finantsekspertide sõnul saab seda raha edukalt aja jooksul investeerida. “See on sama kui küsida, mis ma peaksin täna õhtuks sööma. Sõltub,” ütles Bankrate’i peaanalüütik Greg McBride. “Mis sulle meeldib? Mis sulle ei meeldi? On sul allergia millegi vastu? Mis tuju sul on? Samad valikud kehtivad ka siin.”

Enne kui finantsinstrumentide turule tormata, tuleks küsida, millal mul oleks seda raha uuesti vaja. “Minu reegel on selline, et investeeritakse pikaajaliselt, nii umbes 10 aastat,” ütles ­MoneyZen Wealth Managementi asutaja ja juht Manisha Thakor.

Kui investeerida 5000 dollarit pikaajaliselt, tasuks finantsekspertide sõnul eelistada fonde. Teenustasude järgi on sobivad ühisfondid, ­indeksfondid või siis börsil kaubeldavad fondid (ETF). “Kui sa ostad ühe osaku ETFist või ühe osaku ühisfondist, ostad sa väikese tüki, mis koosneb väga erinevatest investeeringutest,” ütles Merrill Edge’i finantsteenuste nõustaja Paul ­Granucci. Selliste fondide ostmine annab investorile võimaluse saada osa erinevatest majandussektoritest. Ja ETFidel pole isegi nõutud miinimum­summat.

Kõigepealt maksa kallid võlad ja kogu sääste. Enne raha börsile panemist soovitab McBride vabaneda kõrge intressiga võlgadest ning luua hädaabi fond, mis kataks elamiskulud vähemalt kuue kuu ulatuses. Kõrge intressiga võlast vabanemiseks on ka põhjus, sest siis jääb tulevikus rohkem raha kätte.

Jääb ju ka võimalus ise oma raha hallata, kuid igapäevaselt võib selleks kuluda liiga palju aega. Ise raha investeerides võib teenida küll kõrgemat tootlust, aga keegi pole nii osav, et hüppaks ühest võidutehingust teise. Samas on see ka riskantne ning lõpuks võib kaotada kogu algse summa. ­Lisaks lähevad ka teenustasud kõrgeks kui aktiivselt finantsinstrumente osta ja müüa.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2014, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing