LHV: käes on laenajate kuldaeg

Eliisa Matsalu 25. aprill 2014, 14:25

Ettevõtete kesine investeerimisaktiivsus ja pankade tihenenud konkurents on laenude intressimäärad madalale ajanud, ütles LHV panga privaat- ja ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.

Eilsel pressikonverentsil rääkis Kredexi juhataja Andrus Treier, et majanduskeskkonna üldine riskitase on alanenud ja pankade konkurents on niivõrd tihenenud, et pangad on valmis tugevaid ettevõtteid finantseerima üha soodsamatel tingimustel.

LHV panga privaat- ja ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume kinnitas, et klientide investeerimisaktiivsus on jätkuvalt madal ja pankadevaheline konkurents kasvanud. „Kohati tundub, et taas on kätte jõudnud laenajate kuldaeg,“ märkis ta. „Tugevale ettevõttele pakutavad intressimäärad on jõudnud väga madalale ning seda eriti lühema tähtajaga laenude osas.“

Nuume sõnul on pangad eriti huvitatud tugevatest ettevõtetest, kelle arveldused on samuti samas pangas. "Selleks, et konkurentsis olla, peab nende ettevõtete laenude intressimäär algama kahega," märkis ta, lisades, et  viimase aasta jooksul pole tugeva ettevõtte laenu intressimäär oluliselt muutunud. Sellegipoolest on tema sõnul vaatamata pankade kapitalinormatiivide kasvule intressimäärad jätkuvalt madalad, sest pangad on väga likviidsed ning raha keskpangas hoidmise alternatiivtulu on olematu.

LHV on viimasel ajal olnud suurematele ja tugevamatele ettevõtetele laenude andmise osas aktiivne ja Nuume sõnul on ka selle aasta eesmärgid ambitsioonikad.

Nuume lisas, et madalate marginaalidega laenude andmisel on oluliseks allikaks asjaolu, et hoiused kasvavad laenumahtudest jätkuvalt kiiremini ja panga hoiusekulu on nullilähedane.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2014, 08:24
Otsi:

Ava täpsem otsing