Proekspert: meil pole juhte tarvis

Urve Vilk 15. mai 2014, 15:58

Proeksperdi juhatuse esimees ehk eestvedaja Marko Sverdlik rääkis Pärnu juhtimiskonverentsil, et nende organisatsioonis pole juhte tarvis.

130 töötajaga tarkvaraettevõtte eestvedaja sõnul on juhi ja alluva suhe tänapäevale jalgu jäänud ja pagunitega juhid peavad kaduma. See ei tähenda Sverdliku sõnul, et juhtimist poleks. "See on viidud rohujuure tasandile. Inimene ei raporteeri ülemusele, vaid võtab kohustuse meeskonnakaaslaste ees. Ja viib selle ka ellu."

Inimesed otsustavad meeskonnas ise, milliseid rolle ja meeskondi läheb neil kliendi ootuste täitmiseks vaja. Kui koos on grupp inimesi, tekivad selles alati ka iseenesest liidrid ja need, kes on järgijad. Need kohad ei ole määratud, vaid tekivad ise.

Lisaks on organisatsioonis kliendihaldurid, kelle eesmärgiks on hoida kliendisuhet väljaspool projekti. Ka on ettevõttes tugitiimid, kellelt tellivad teenust väärtust loovad meeskonnad.

Tegevjuhi ülesandeks on olla eestvedaja, kes kaitseb oma ettevõtet maailma eest, hoiab suurt pilti, aitab hoida kurssi, on alati olemas ja teeb ka ise käed mustaks nagu teisedki.

Sverdlik rõhutas, et juhtideta organisatsioon on võimalik, kuid see nõuab pingutust ja julgust. "Julgust anda võim käest," märkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2014, 11:14
Otsi:

Ava täpsem otsing