Eramute ehitus on nüüd maksuameti luubi all

21. mai 2014, 13:41

Maksu- ja tolliamet võtab ehitusturu korrastamise ja ümbrikupalkade osakaalu vähendamisel järgmise sammuna tähelepanu alla äriühingud ja nende eramute ehituse.

Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Jaanus Värgi sõnul näitavad Eesti Konjunktuuriinstituudi värsed varimajanduse uuringu tulemused, et enim maksti varjatud töötasu just ehituses, mistõttu on see sektor maksuhalduri eritähelepanu all.

„Kui avaliku sektori hangetes oleme turu korrastamiseks alustanud koostööd Riigi Kinnisvara ASiga ning Eesti Ehitusettevõtjate Liiduga, siis järgmisena võtame tähelepanu alla eramute ehituse, mis moodustab ehitusturust arvestatava osa,“ selgitas Värk. Värk lisas, et huvi sularahas arveldada on tihti ka tellijapoolne, lootuses saada majaehitus käibemaksu võrra odavamalt tehtud.

Järgmisest nädalast uurivad maksu- ja tolliameti ametnikud lähemalt eramute ehitusobjekte, kus äritegevuse tulemusel tekib maksude deklareerimise ja tasumise kohustus.

Eelmisel aastal oli ehitusööde maht ilma alltöövõtu maksumuseta pea 2 miljardit eurot. Riigi- ja eratellimuste suhe 2012. aastal oli hinnanguliselt 60/40, eelmisel aastal jõuti tasemeni 50/50. Võimalik ehitustööde maht ilma alltöövõtu hinnata on 2014. ja 2015. aastal ligi 1,8 miljardit eurot.

Ehitusregistri andmetel väljastati 6. juunist 2013 kuni 12. märtsini 2014 elamu ehituse alustamise teatisi 544 ehitusobjektile, mille puhul eraisikutest tellijaid oli 551 (abikaasade puhul võib ühe teatise puhul olla kaks tellijat). Tellijatest 195 isikut ei deklareerinud üldse mingit palka.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2014, 08:55
Otsi:

Ava täpsem otsing