Hiina militaarkulud ületasid 145 miljardit dollarit

Raido Neemre 06. juuni 2014, 19:55

Eelmisel aastal ületasid Hiina kulutused militaarsektorile 145 miljardit dollarit. Kulutused suurenesid peamiselt sõjaväearsenali nagu droonide, sõjalaevade, lennukite, rakettide ning küberrelvade kaasajastamise kavale, selgub Pentangoni andmetest.

Pentangoni hinnang, mille aluseks võeti 2013. aasta hinnad ja valuutakursid, oli 21% kõrgem Hiina avalikustatud kuludest, mis oli 119,5 miljardit dollarit.

Hiina kaitseminister ütles oma avalduses, et Pentangoni raport on Hiina suhtes üleliigselt kriitiline ning tegemist on vaid tavalise kaitse-ja militaarvõimekuse parandamisega.

Raport avalikustati vaid mõni päev peale USA kaitseministri Chuck Hageli süüdistusi, mille kohaselt õõnestab Peking regiooni stabiilsust oma territoriaalsete nõudmistega.

Hiina soovib endale saada peaaegu kogu nafta- ja gaasirikast Lõuna-Hiina merd, heites kõrvale samale piirkonnale pretendeerivad konkurendid Taiwani, Brunei,Vietnami, Filipiinid ning Malaisia.

96-leheküljeline raport väidab, et Hiina pani suurt rõhku  võimalikele ettenägematustele Lõuna- ja Ida Hiina merel, viies oktoobris Filipiini merel läbi õppuse nimega Maneuver 5.

Pentangoni sõnul oli läbiviidud õppus seni suurim Hiina mereväe drill, mida eales nähtud.

Pentangon viitas ka Hiina droonitehnoloogia kõrgele tasemele, märkides, et kui riik kombineerib piiramatud ressursid tehnoloogiateadmistega, võivad Hiina droonide võimekused ületada tulevikus isegi USA omasid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2014, 19:55
Otsi:

Ava täpsem otsing