Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Google on sunnitud Merrill Lynchi veebiajalugu tsenseerima

Raido Neemre 03. juuli 2014, 19:08

 

Euroopa Liidu uus seadus annab inimestele õiguse olla unustatud ning see sunnib Google’it eemaldama nende inimeste kohta informatsioonilingid. 

Hiljuti pidi Google kustutama Merrill Lynchi endise tegevjuhi Stan O’Neali kohta käiva BBC artikli lingi.

O'Neal juhtis panka kuni 2000. aastate keskpaigani, perioodini, kus pank langes vohava majanduskriisi tingimustes eriti halba seisu. Kriis tabas Merrillit nii tugevalt, et pank müüdi Bank of Americale. O'Neal kaotas oma töö, kuid tema lahkumisboonuseks sai 161,5 miljonit dollarit.

Artiklis ei ole midagi ebakorrektset, see on pigem kerge vihje O'Neali ebakompetentsusele antud perioodil. O'Neal sunniti ettevõttest lahkuma peale seda, kui ta hakkas müügiläbirääkimisi pidama ilma, et oleks sellest teavitanud panga juhatust. Google’ist eemaldamine, ei tähenda siiski, et seda pole kunagi juhtunud.

Nüüdseks on aga peale kasvanud uus generatsioon 25-aastaseid investeerimispankureid, kellel võib-olla ei ole selget ülevaadet 2007. aasta majanduskriisist, mis põhjustas globaalse pangandussektori ümberstuktureerimise.

“Paljud kardavad, et kui Google eemaldab inimeste kohta käiva info, tähendab see arvamusvabaduse piiramist ja surub maha ajakirjandusvabadust, mis on avalikkuse huvides,” sõnas BBC ajakirjanik Robert Peston.

Forget.me, ettevõte, mis kiirendab Google info kustutamispalveid, märkis, et nad menetlevad päevas 250 info kustutamise palvet.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2014, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing