Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööinspektsioon sai õiguse muuta töötajate registri andmeid

1321-aripaev 07. juuli 2014, 08:29

Tööinspektsioon sai seadusemuudatusega õiguse lisada või muuta töötamise registri andmeid, kui töövaidluskomisjoni otsus muudab töötaja tööga seotud andmeid.

Koos maksukorralduse seaduse muudatusega jõustusid juulist töövaidluse lahendamise seaduse muudatused, mis reguleerivad neid töötamise registri kandemuudatusi, mida saab teha töövaidluskomisjon oma jõustunud otsuse alusel.

Seadust täiendati lause võrra, mis annab lisaks vaidlevatele pooltele (tööandjale ja töötajale) õiguse taotleda töövaidluskomisjoni otsusele jõustumismärget ka asjast huvitatud haldusorganitel, näiteks Eesti Töötukassal, haigekassal, maksu- ja tolliametil, töövaidluskomisjoni otsusel võib olla oluline tähendus nii töötuskindlustushüvitise, pensioni kui ka haigushüvitise maksmisel.

Seadusesse lisandunud uus säte annab tööinspektsioonile õiguse lisada või muuta töötamise registri andmeid, kui töövaidluskomisjoni otsus käsitleb ja muudab töötaja tööle asumise aega, töötamise aluseks olnud suhte liiki, töölepingu lõppemise kuupäeva või õiguslikku alust. 

Tööinspektsioon hakkab töövaidluskomisjoni jõustunud otsuse alusel töötamise registri andmeid muutma pärast oma infosüsteemi liitmist registriga hiljemalt oktoobris.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. July 2014, 08:29
Otsi:

Ava täpsem otsing