Kallas pooldab teemaksu

Pille Ivask 08. juuli 2014, 16:04

Euroopa Komisjoni transpordivolinik Siim Kallas märkis Euroopa Komisjoni koduleheküljel, et komisjon pooldab Saksamaa meetmeid rahastamaks infrastruktuuri.

Alates 2016. aastast hakkab Saksamaa nõudma sealsete teede kasutamise eest teemaksu kõigilt välismaal registreeritud sõidukitelt. Aknakleebise hinnaks saab olema keskmiselt 88 eurot aastas.

Nii Saksamaa kui ka teiste liikmesriikide puhul on see igati loogiline samm täitmaks investeerimistühimikku, et teha vajalike ja olulisi investeeringuid Saksamaa infrastruktuuri, kirjutas Kallas. 

Kuigi Euroopa Komisjon toetab Saksamaa meetmeid, on ta riiki hoiatanud, et seesugune süsteem võib tunduda diskrimineerimisena. „Kõik peaksid maksma teede kasutamise ning korrashoiu eest õiglase summa,“ leidis volinik.

Kallas märkis, et kuigi komisjon on Saksamaa teemaksu poolt, tahab institutsioon riigi kavandatavat plaani detailselt arutada, et välja selgitada, kas teemaks on kõigi Euroopa Liidu seadustega kooskõlas. Viimase all peetakse silmas eeskätt diskrimineerimise vastast printsiipi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2014, 11:33
Otsi:

Ava täpsem otsing