Brasiilia aktsiaturg pisaraid ei usu

16. juuli 2014, 00:00

Hoolimata sellest, et jalgpalli MMi tulemused Brasiiliale au ei teinud, alustas sealne börs nädalat peamistest globaalsetest indeksitest suurima tõusuga.

Brasiilia aktsiaturgu kajastav Bovespa indeks kerkis 1,7% ja kinnitas kanda kõrgeimal tasemel alates mullu oktoobrist. Indeksi 70 ettevõttest liikus esmaspäeval ülespoole 54, allapoole 14 ja külgsuunas 2 ettevõtet.

TOV Corretora kaupleja Luis Morato ütles Bloombergi uudisteagentuurile, et börsile on optimismi süstinud kuuldused, et valimisküsitluse tulemuse järgi langes pärast MMi toetus riigi presidendile Dilma Rousseffile.

“Levivad kuulujutud, et küsitlustulemused näitavad toetuse kasvu Rousseffi rivaalidele, sest Brasiilia kaotus MMil muutis inimesed rahulolematuks,” selgitas ta.

Bovespa indeksi suurim tõusja oli Brasiilia riigi kontrollosalusega naftakompanii Petroleo Brasileiro, mis rebis esmaspäeval 4,49% ülespoole ja lõpetas päeva kõrgeimal tasemel alates novembri lõpust. Aastaga on ettevõtte aktsia tõusnud enam kui 30%.

Investorite pilgud valimisküsitlusel. ­Palju ei jäänud Petroleo Brasileirole alla Brasiilia lennuki­valmistaja Embraer aktsia, mis tõusis päevaga 3,45% ja sulgus kuue aasta kõrgeimal tasemel pärast teadet lennukite tarnete suurenemisest. Teiste seas näitas tõusu ka kaevandusfirma Vale, mis kerkis 0,80%.

Peamiste võrdlusaluste valuutade suhtes tugevnes ka Brasiilia reaal, mis tegi 16 võrdlusaluse valuuta seas USA dollari vastu suurima, 0,4% tõusu. Spekulatsioonid Rousseffi ebapopulaarsuse kasvu kohta on aidanud kohalikul valuutal tänavu tugevneda 6,8%, mis on 24 areneva turu valuutade lõikes suurim tõus.

Correparti Corretora de Cambio valuutakaupleja Joao Paulo de Gracia Correa selgitas, et oktoobris toimuvad valimised on praegu investorite põhifookuses ja seaduspära järgi tugevneb reaal alati, kui Rousseffi toetus langeb.

Bovespa sisenes pulliturule tänavu 7. mail. Eilseks oli Bovespa kerkinud tänavusest madalpunktist ligemale 20%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. July 2014, 21:25
Otsi:

Ava täpsem otsing