Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vene meedia allatulistatud lennukist: selle taga on CIA

Raido Neemre 21. juuli 2014, 22:02

Vene meedia levitab kuuldusi, et Malaisia lennuki MH17 allatulistamises on süüdi Ukraina, keda aitas USA salateenistus CIA.

Kõigest päev pärast kohutavat tragöödiat, milles jättis elu 298 inimest, teatas Venemaa meediakanal Channel One, et kogu insidenti juhtis USA, eriti CIA.

Dokumenti, mis väidetavalt tõendab, et USA planeeris teha sama ka 1962. aasta Kuuba raketikriisi ajal, esitleti kanali eetris.

Telekanal väidab, et lennuõnnetuse korraldas USA, kuna Ukraina valitsus ei ole sellise õnnetuse korraldamiseks piisavalt võimekas.

Channel One väidab, et Venemaa kiire majanduskasv ja nn BRIC riikide – Brasiilia, Venemaa, India ja Hiia, areng on pannud USAd püüdma kahjustada Venemaa majandust. Telesaade portreteeris Venemaad kui BRIC riikide juhti, kuigi riigi majandus on väiksem kui Hiina ja Brasiilia majandus, olles pisut suurem vaid India majandusest, selgub IMFi andmetest.

Venemaa president Vladimir Putin toetab majanduslikult ja ühtlasi kontrollib ka kodumaist meediatööstust, mis meenutab üha enam Nõukogude Liidu propagandamasinat. Endine KGB agent Putin on sulgenud enamuse iseseisvatest uudistekanalitest, mis võivad kahjustada Kremli mainet.

Venemaa Duuma subsideerib telekanalite, mis näitavad Venemaad välismaal heas valguses, kultuuriprogramme täies ulatuses.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2014, 22:02
Otsi:

Ava täpsem otsing