Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mali kohal kukkus alla reisilennuk

Mait Kraun 24. juuli 2014, 16:16

Alþeeria lennufirma reisilennuk koos 116 inimesega kaotas täna igasuguse kontakti ning on kadunud. Mõni aeg tagasi teatasid aga Alþeeria lennundusametnikud, et lennuk on alla kukkunud.

"Ma võin kinnitada, et lennuk on alla kukkunud," ütles lennundusametnik Reutersile. Samas keeldus ta andmast kommentaare, kus lennuk alla kukkus ja mis selle põhjustas.

Allikad ütlesid AFP-le, et reisijaid vedas Hispaania ettevõtte Swiftair McDonnell Douglas MD-83 tüüpi reisilennuk, mille pardal oli mitmest rahvusest inimesi.

Hispaania lennupilootide liit teatas, et kogu kuueliikmeline meeskond koosnes hispaanlastest. Swiftair kinnitas, et õhusõidukiga kadus kontakt vähem kui tund aega pärast õhkutõusu.

Prantsusmaa transpordiministri sõnul viibis lennukis palju prantslasi. Valitsuse ja lennunduse ametnike vahel toimus erakorraline kohtumine, kus loodi ka kriisikomisjon.

„Lennuk kadus Gao linnas Malis, 500 kilomeetrit Alþeeria piirist,“ teatas raadios Alþeeria peaminister Abdelmalek Sellal.

Alþeeria lennufirma allikas ütles varemalt, et kontakt lennukiga kadus hetkel, mil õhusõiduk oli veel Mali õhuruumis. Hoolimata rahvusvahelisele sõjalisele sekkumisele Malis, on Põhja-Mali olukord püsinud ebastabiilne. 2012. aastal hõivasid antud piirkonna dþihaadi võitlejad.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2014, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing