Puhkepäev. Mõttemuskel vormi!

01. august 2014, 00:00

Puhkus, ükskõik, millal see ka poleks, on üks ütlemata tore aeg. Siis saab teha kõike, mida hing ihaldab, sealhulgas lugeda, ja palju, kui see meeldib ja oluline tundub. Veetsin ise just mõne päeva töömõtetest eemal ja laadisin natukene akusid. Sportimine, matkamine, uute kohtade avastamine, ujumine ja lugemine – need tegevused täitsid põhiliselt mu päevi.

Raamatute vahendusel jõudsin ära käia näiteks Hiinas, Austraalias, Argentinas, tutvuda erinevate kultuuride ja tavadega, lugeda natukene äri tegemise ning ka inimeste emotsioonide toimimise ja psühholoogia kohta. Igati kvaliteetselt veedetud aeg. Kui aga parajasti vabu päevi nii palju pole, siis tuleks asi lahendada kuidagi teistmoodi, sest lugemine hoiab ju mõttemusklit vormis.

Kui Warren Buffettilt, kaasaja ühelt suuremalt investeerimisgurult, küsiti Columbia ülikoolis 165pealise õpilasgrupi ees, milline on parim viis, et valmistuda edukaks investeerimiskarjääriks, vastas ta pärast väikest pausi oma kaasavõetud paberipakile osutades, et iga päev tasub läbi lugeda 500 lehekülge – nii töötab tarkuse ja teadmiste kogumine. “Kõik teist võivad seda teha, aga ma garanteerin, et väga paljud teist ei tee seda,” võttis ta oma mõtte ja edu saladuse kokku.

Seega kõiksuguste unistuste täideviimiseks, eesmärkide saavutamiseks, inspiratsiooni ammutamiseks või maailmapildi avardamiseks tasub paberist kaaslasi alati enda ligiduses hoida. Panuse ja maksimumi annavad nad endast kindlasti. Ka siis, kui puhkus läbi saab ning neile endiselt tähelepanu pööratakse ja nende jaoks aega varutakse.

See viimane, aja leidmine, tundub olevat nii mõnigi kord aga just see kõige keerulisem osa. Ise tegin endale kunagi kõige kiiremal perioodil eesmärgiks lugeda vähemalt 15 minutit päevas, toimis. Sest tõsi on, et 15 minutit on parem kui üldse mitte midagi. Teiseks tasub kuklas kogu aeg hoida vastust küsimusele, miks seda üldse teha, miks see oluline on või mida annab. Kolmandaks võib seda ju soovi korral teha päeva esimese asjana. Enne hommikusööki üks mõnus annus häid mõtteid on minu meelest suurepärane päeva käimatõmbaja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 20:49
Otsi:

Ava täpsem otsing