Kreeka börs taas Euroopa üks halvimaid

Rainer Saad 19. august 2014, 11:22

Eelmisel aastal tootluselt Euroopa üks parimaid börse Ateena börs on sel aastal olnud enda kahvatu vari.

Pärast märtsi keskpaika, kui Ateena börs tõusis kolme aasta tippu, on aktsiaindeks langenud 21 protsenti. Alates juuni lõpust on aktsiaindeks langenud 11 protsenti, olles sellega maailma aktsiaindeksite edetabelis halvemuselt kolmas.

„Investorid, kes otsivad head tootlust, peaksid vaatama mujale,” ütles Bloombergile Saxo Banki aktsiastrateegia juht Peter Garnry.

Kreeka aktsiad hakkasid tõusma pärast 2012. aasta märtsi, kui riik viis koos rahvusvaheliste laenuandjatega läbi ulatusliku võlgade mahakandmise.

Alates märtsi keskpaigast on Ateena börsi suurimad langejad olnud pangad. Piraeus Bank, Eurobank ja National Banf of Greece SA on langenud rohkem kui 30 protsenti.

Kõik pole Kreeka suhtes alla andnud. Miljardärist investor John Paulson, kes investeeris eelmisel aastal Kreeka panka Alpha Bank SA, suurendas esimeses kvartalis enda osalust ja pole seda kuni praeguseni müünud. Riskifondi juhi Daniel Loebi juhitud Kreeka fond Hellenic Recovery Fund on selle aasta algusest tõusnud 12 protsenti.

ING arenevate turgude strateeg Maarten-Jan Bakkumi sõnul on Kreekal lähiaastatel ruumi kasvada. „Makro poolelt näeb Kreeka üsna hea välja. See pole enam majanduslangus,” ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2014, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing