Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

FEDi kõrge ametnik: nüüd on õige hetk intressimäärasid tõsta

Mait Kraun 21. august 2014, 19:47

Kõrge Föderaalreservi ametniku Esther George sõnul on kätte jõudnud aeg, mil Föderaalreserv peaks intressimäärasid tõstma, tuues põhjuseks tööturu olukorra kiire paranemise.

„Ma ei taha, et me jääksime intressimäärade normaliseerimisega hiljaks,“ ütles Kansas City Föderaalreservi president Esther George CNBC-le. „Kui on näha, et majandus jõuab niivõrd lähedale täistööhõivele ning inflatsioon on stabiilne, siis on aeg intresse tõsta.“

Hääletusõiguse roteeriumise tõttu saab George intressimäära muutmise otsustes kaasa lüüa aga alles 2016. aastal. George peetakse inflatsiooni suhtes kõige ebatolerantsemaks Föderaalreservi ametnikuks.

„Muidugi on oht, et intresside tõus võib majanduse taastumise rööpast välja viia.“ ütles George Fox Businessile. „Samas me oleme näinud majanduse kohta ootamatult tugevaid andmeid," nentis George. Tema sõnul oleme varemalt kogenud, et liiga hiline intressimäärade tõus võib samuti halvasti lõppeda.

Bloombergi küsimusele, kuidas ta teab, et nüüd on õige hetk intresse tõsta, kommenteeris George: „Ma arvan, et me oleme õigele ajastusele väga lähedal. Paljud indikaatorid, millele oma rahapoliitika rajame, näitavad, et intressid peaks nulltasemest kõrgemal olema.“

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2014, 09:52
Otsi:

Ava täpsem otsing