Anvelt tahab keelata avaliku alkoholitarbimise

26. september 2014, 12:35
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20140926/NEWS/140929923/AR/0/AR-140929923.jpg

Justiitsministeerium algatas eelnõu, millega keelatakse avalikus kohas alkoholi tarbimine ning nähakse omavalitsustele ette võimalus täpsustada kohad ja üritused, kus see oleks lubatud.

Absoluutne alkoholitarbimise keeld jääb korrakaitseseadusega alles neis kohtades, kus see keelati alates juulist. Need on lasteasutuste ja mänguväljakute lähedus, terviseasutused, ühistransport ja selle peatused ning nendes kohtades ei saa omavalitsus alkoholi tarbimist lubada.

Tervise Arengu Instituudi tellitud uuringust (25. august kuni 4. september) selgus, et 82% vastanutest ei poolda alkohoolsete jookide tarvitamise lubamist avalikes kohtades. 32% vastajatest oli viimase poole aasta jooksul sattunud olukorda, kus avalikus kohas alkohoolse joogi tarbimine oli teda häirinud.

Eelnõu edastatakse kooskõlastamiseks kõigile ministeeriumidele, Eesti Linnade Liidule ja Eesti Maaomavalitsuste Liidule ning Tervise Arengu Instituudile. Eelnõu saadetakse teadmiseks ka korrakaitseseaduse kohta arvamusi ja ettepanekuid esitanud mittetulundusühingutele ja sihtasutustele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. September 2014, 12:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing