Reede 20. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rosnefti ja Exxoni naftaleid takerdub sanktsioonidesse

28. september 2014, 17:42
Venemaa president Vladimir Putin osales videosilla vahendusel Exxoni ja Rosnefti Arktika ühisprojekti käivitamisel.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20140928/NEWS/140929879/AR/0/AR-140929879.jpg

Venemaa naftakompanii Rosneft teatas, et USA suurima naftakompanii Exxon kaasabil tehtud puurimisel Arktikas Kara meres leiti naftat.

Venemaa naftakompanii Rosneft teatas, et USA suurima naftakompanii Exxon kaasabil tehtud puurimisel Arktikas Kara meres leiti naftat.

Rosnefti juhi Igor Setšini sõnul on naftaleiu suurus umbes miljard barrelit ning sarnased geoloogilised tingimused lubavad eeldada, et piirkonna naftavarud on suuremad kui USA Mehhiko lahe naftavarud, vahendas agentuur Bloomberg.

Naftaleid teravdab USA ja Venemaa vastasseisu Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide üle.

Puurauk puuriti enne 10. oktoobrit, mis on USA valitsuse poolt USA naftafirmadele antud tähtaeg Venemaaga ühiste projektide seiskamiseks.

Arktika naftavarude hõlvamine on Venemaa presidendi Vladimir Putini üks peamisi ambitsioone. Kuna Siberi leiukohad on ammendumas, tuleb arendada uusi maardlaid. Sel põhjusel laiendas Obama sanktsioone ka avamere naftaprojektidele.

Setšini sõnul võiks tootmine Kara meres alata viie kuni seitsme aasta perspektiivis. Uue välja nimeks sai "Pobeda", võit. Projekti käivitamisel toimus tseremoonia, milles osales ka Venemaa president Vladimir Putin.

Bloombergi telekanalile nädalavahetusel antud intervjuus ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov, et sanktsioonide pärast see projekt ei seisku. Vajadusel leitakse Exxoni asemel uus koostööpartner. Lavrovi sõnul ei kavatse Venemaa ootama jääda, kuni Suur Vend oma meelt muudab.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2014, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing