Kolmapäev 18. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Silvano: võidame tagasi investorite usalduse

17. oktoober 2014, 13:15
Silvano pesupood.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141017/NEWS/141019682/AR/0/AR-141019682.jpg

Pesutootja Silvano FG juht Märt Meerits leiab, et täiendav dividendimakse ei kompenseeri nende pikaajalisemate investorite kaotatud raha. See on pigem probleem ja nad annavad endast maksimumi, et investorid neid taas usaldama hakkaksid.

"See dividend kaugeltki ei kompenseeri meie pikaajalisemate investorite kaotatud raha. See on pigem probleem ja me anname endast maksimumi, et investorid meid taas usaldama hakkaksid," ütles Meerits. "Aga enne veel peavad investorid saavutama (taas)usalduse turgude suhtes, kus Silvano tegutseb."

Meerits kinnitas, et Silvano Fashion Groupi finantsseis on tugev. "Kogu ettevõtte tegevust finantseerime aktsionäride ja puhaskasumi arvelt," märkis ta.

Tänavu juunis moodustas SFG Grupi rahaline maht 17,5 miljonit eurot. "Vaadates tervikuna 2013. aastat ning 2014. aasta esimest poolt, on selge, et ettevõte suudab raha teenida ka väiksemate müügimahtude juures. Samuti on ettevõtte ümber olnud palju kära - alates majanduskeskkonna mõjudest ja lõpetades spekulatsioonidega riiklike huvide kohta," lausus Meerits. "SFG juhatus on olukorda jälgides vaadanud nii ettevõtte finantssuutlikkust kui ka kuulanud ära investorite tagasiside."

Ta lisas, et olukorras, kus ettevõteid hinnatakse potentsiaalipõhiselt, tegutsevad nemad reaalsest olukorrast lähtuvalt ning soovivad oma investoritele lisada kindlust - pakkudes stabiilset dividendimakset. "Juhatus on teinud nõukogule ettepaneku, nõukogu on seda kaalunud ja ka aktsepteerinud ning tulemuseks on täiendav kasumijaotuse ettepanek," märkis Meerits.

Silvano Fashion Grupp teatas neljapäeval aktsionäride erakorralisest üldkoosolekust, kus tehakse ettepanek maksta tänavu aktsionäridele täiendavaid dividende 0,20 eurot aktsia kohta.

20 senti aktsia kohta on rahalises vääringus Silvano jaoks 7,8 miljonit eurot. "Võrreldes seda raha meie vaba sularahavaruga, ei näinud me selles dividendiettepanekus probleemi," kinnitas Meerits.
�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2014, 13:21
Otsi:

Ava täpsem otsing