Käärmann: See ei jää maailmas märkamata!

02. veebruar 2016, 17:45

Käärmann ja Kitter Kristo Käärmann ja Andres Kitter koos kolleegidega
Foto: Andras Kralla

Veel novembris Helsingis Slushil esinedes oli Transferwise'i asutaja Kristo Käärmanni sõnum, et enamik panku on väljasurevad saurused. Nüüd on pangandusmaastiku lõhkuja sõlminud liidu traditsioonilise pangaga, Eesti kapitalil põhineva LHVga. Ettevõtete sõnul on tegu maailmas unikaalse liiduga panga ja start-up'i vahel.

Üks küsimus
  • Miks pangandus kiiremini ei arene?
  • LHV jaepanganduse juht Andres Kitter: Lihtne oleks öelda „regulatsioon“, aga siin on mitu asja. Oluline tegur on näiteks ka tehnoloogiline baas. Eestis on pangandus õnneks võrdlemisi noor ja LHV veel paljudest noorem, teised on kiht kihi haaval teenuseid lisanud, nii et kaardimajake pole enam paindlik. Samuti on äripangadus piiriülene, aga jaepangandus mitte kunagi. 
  • Kristo Käärmann: Motivatsiooni puudumine – vähe on panku, kellel oleks ratsionaalne motivatsioon teha klientidele paremaid tooteid. Mujal maailmas on juba panga vahetamine üsna tülikas.

"LHV on teinud esimese pangana seda, mida tavaliselt teevad start-up'id omavahel," kinnitas LHV jaepanganduse juht Andres Kitter.

Nimelt liitis LHV TransferWise’i teenused enda omadega – LHV kliendid saavad tänasest teha rahvusvahelisi valuutaülekandeid TransferWise'i hindadega LHV interneti- ja mobiilipangas. Ettevõtete mõte on ka teineteise kliente endaga liita, kuigi numbriprognoose kumbki välja ei öelnud. 

TransferWise’i ühe asutaja Kristo Käärmanni sõnul on LHV terves maailmas üks kõige progressiivsemaid panku, sest kuskil mujal pole pank integreerinud start-up'i oma äppi. „Et üks universaalpank maailma serval seda teeb, see ei jää mujal maailmas märkamata,“ ütles ta. Käärmann rääkis, et esimest korda arutas ta ideed neli ja pool aastat tagasi LHV asutajaliikme Andres Viisemanniga.

Käärmanni kinnitusel sõltub nüüd teiste maailma pankade huvi koostöö vastu sellest, kui palju nad LHVst oma arengus maas on. 

Äripäeva küsimusele, kas LHV pole tundnud end solvatuna TransferWise’i aastatepikkustest väljaütlemistest „vanade kohmakate“ pankade aadressil, vastas Andres Kitter, et kui see jutt kedagi solvab, siis on pangal endal vaja peeglisse vaadata. Käärmann sekundeeris, et ega nad nii kriitilised polegi olnud. „Me nüüd nii halvasti ka pole rääkinud, välja arvatud sellest, kuidas pangad teenustasusid vahetuskursi sisse peidavad,“ sõnas ta.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Toimetaja valik

Raha 15:45 27. juuli 2016

Maksuvaidlus kisub tuliseks

Äripäevas käivitasid hoogsa käibemaksuvaidluse kaks spetsialisti, kes vaidlevad, kas ajutisest käibemaksukohustuslaseks registreerimisest saab majanduslikku kasu või mitte.
11:45 27. juuli 2016

Harju Elektri tugevad tulemused

09:20 27. juuli 2016

Leedo müüb oma Regula riigile

2

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

251 842 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

10:25 27. juuli 2016

Aasia turud püüavad tippe

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

08:33 27. juuli 2016

Twitter jäi ootustele alla

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.