Superteisipäeval valitsesid Trump ja Clinton

02. märts 2016, 08:14

Hillary Clinton Hillary Clinton

Superteisipäevaks nimetatud USA presidendivalimiste eelvalimistel pääsesid mõjule vabariiklastest kinnisvaramogul Donald Trump ning demokraatidest Hillary Clinton.

CNNi andmeil võitis Trump 11 osariigis toimunud eelvalmistel 7 osariigis: Georgias, Vermontis, Virginias, Alabamas, Massachusettsis, Tennessees ja Arkansas's. Clinton võitis Georgia, Virginia, Alabama, Massachusettsi, Tennesee, Texase ja Arkansas' osariigis.

Nii Clintoni kui Trumpi võidukõne andis märku, et kaks osapoolt juba teavad, et neil tuleb lähikuudel teineteisega rinda pista. Näiteks viitas Clinton Trumpi plaanile ehitada USA ja Mehhiko vahele sein, et võidelda illegaalse sisserändega, väites, et tegelikult tuleks inimestele anda võimalus ning et iga ameeriklane saaks elada nii hästi, kui vähegi võimalik.

Lisaks sai Clintonilt kriitikat Trumpi loosung „Make America Great Again“ („Teeme Ameerika taas suureks“). „Tean, et meil on palju tööd teha. See pole Ameerika taas suureks tegemine. Ameerika on alati suur olnud. Me peame tegema Ameerika terviklikuks ning täitma need tühimikud, mis on täitmata,“ selgitas Clinton, vahendab Business Insider.

Trump ei jäänud Clintonile mõistagi võlgu. „Vaatasin Hillary kõnet, ning millest ta kõneleb: „Palgad on kehvad, kõik on kehvasti ja kõigil läheb kehvasti, kuid meie muudame asja. Ta on seal olnud liiga kaua,“ lausus Trump, viidates Clintoni pikaaegsele valitsuskarjäärile. Trump kritiseeris Clintonit, viidates, et Clinton ei muutu oma sõnavõttudes selgemaks, pigem vastupidi.

Samuti kaitses kinnisvaramogul oma loosungit. „Tema tahab Ameerika taas terviklikuks teha ning ma püüan aru saada, millel see idee põhineb,“ lausus Trump. „Ameerika suureks tegemine saab olema palju parem kui Ameerika terviklikuks tegemine,“ lisas ta.

Trump viitas oma kõnes ka teistele vabariiklaste kandidaatidele, väites, et neil ei õnnestu teda võita. Samuti kiitles ta oma heade võimalustega Clintonit võita ning et nende omavaheline mõõduvõtmine saab olema „lihtne“. „Te ju näete arvamusküsitlusi, ma võidan Hillaryt mitmes neist,“ sõnas Trump.

Demokraatidest sai teise koha Bernie Sanders, kes võttis võidu neljas osariigis: koduosariigis Vermontis ning Oklahomas, Minnesotas ja Colorados. Mees pole maha matnud lootust saada demokraatide presidendikandidaadiks. „Kümme kuud tagasi oli meil kolm protsenti toetust. Oleme maha käinud pika tee,“ lausus ta.

Vabariiklastest sai teise tulemuse Ted Cruz, kes võitis kolmes osariigis: Oklahomas, Texases ning Colorados. Marco Rubio võidutses Minnesotas.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

luik 19:00 22. august 2016

Rock Cafe omanik: Luik pole sõnapidaja mees

Rock Cafe ühe omaniku Andrus Möllitsa sõnul sai klubile saatuslikuks see, et osanikuks tulnud Mart Luik ei kuulanud teisi omanikke ja püüdis rokiklubis „kunsti tegema hakata“.
17:08 22. august 2016

Soomes on marjakorjajate põud

07:15 22. august 2016

Eesti eesistumine toob hankesaju

1
10:00 20. august 2016

25 aastat vabadust pildis

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

247 721 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Börsiuudised

10:43 22. august 2016

Nafta hind hakkas langema

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Mehhiko
21:30 22. august 2016

Mehhiko majandus langes

Nicolas Sarkozy
19:07 22. august 2016

Sarkozy on tagasi

15:05 22. august 2016

NASA paneb kosmosejaama müüki

11:30 22. august 2016

Juht, kes ei usu ületundidesse

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Rim Jong-Sim
17:00 18. august 2016

Edetabel, mida juhib Põhja-Korea


Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.