Suvepealinna dissonants

05. august 2016, 09:15
Pealtnäha kenas söögikohas jäi toiduelamuse saamiseks nii mõndagi vajaka.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160805/NEWS/160809878/AR/0/AR-160809878.jpg

Akorde on mitmesuguseid, meeldivat kooskõla pakkuvaid, aga ka kuulmist kraapivaid. Hedoni spa ja hotelli sellesuvine Akord ehk uus grillresto on muusikalistes terminites pigem dissonantne kui konsonantne.

Või kui jätkata Vana-Kreeka teemadel – ikkagi Hedon! –, siis on tegemist kimääriga, müütilise olendiga, kes on kokku pandud lõvi peast, mao sabast ja kitse kerest. Grillkokkade kätetööd täiendavad kiirsöögikoha aksessuaarid, fine dining’u hinnad ja pop-up kohviku teenindus. Terrassi jagatakse Raimondiga ja isegi arve, mille saime, kandis Raimondi, mitte Akordi nime.

Menüü koostajad on kulinaariale lähenenud muusikalises võtmes, jättes igaühele võimaluse oma “akord” ise kokku panna. Väiksema muusikalise kuulmisega ehk gastronoomiliste teadmistega klientide abistamiseks olid mõned kooslused esile toodud väidetega “suurepärane diees”, “dirigendikepi järgi”,  “dirigendi lemmik”, “ära tee neist välja, nad on kadedad”, “sellega ei saa alt minna”.

Tõesti, tõesti, burger ja friikartulid oli kindla peale minek, aga ülejäänu kokkusobitamine oli kastmete-lisandite-liha maitsestust teadmata puhas riskibisnis. Ei olnud abi ka ettekandjast, kelle teadmised maitsestuse ja kastmete kohta olid pehmelt öeldes piiratud.
Hinnad on menüüs olemas, aga kuna roa hind koosneb kolmest osast, kasvas meie lõuna – üks salat, kaks pearooga, üks magustoit – hind märkamatult üle 50 euro: kaheksajalg koos kartuli ja kastmega maksis 20 eurot ja lambakael koos aedvilja ja kastmega 19 eurot.

Sinu tellimus on lõppenud.

Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas

Äripäeva proovitellijana saate ligipääsu ainult tellijatele mõeldud sisule.
Teile on kättesaadavad kõik Äripäeva lukus lood, TOP'id, börsiuudised ja Investor Toomase nõuanded.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2016, 09:17
Otsi:

Ava täpsem otsing