Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Adamson: Leedus on, mida osta

19. september 2016, 13:15
Starmani juhatuse esimees Aivo Adamson vaatab Leedus ringi.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160919/NEWS/160919770/AR/0/AR-160919770.jpg

Kuigi kevadest saati peab Starmani üks asutaja Indrek Kuivallik läbirääkimisi, et saada Starmani suuromanikuks, ei takista takerdunud omanikevahetus ettevõttel laienemisplaane ellu viia.

Nii soetaski Starman Gruppi kuuluv Cgates Leedus Panevežyses ja Ukmerges televisiooni- ja internetiteenuseid pakkuva ettevõtte TPG. Starmani juhatuse esimees Aivo Adamson märkis, et selgusetus, kes saab Starmani suuromanikuks, ei sega ettevõtte igapäevategevust.

Starman vaatab ringi Leedu turul, et osta seal kokku väiksemaid operaatoreid. „Väiksemaid laienemisi saame ikka ära teha, vähemalt nii kaua, kuni pole vaja kaasata omanike finantseerimist ja tehinguid saab rahastada pankadega,“ rääkis Adamson. Kui palju läks maksma TPG ostmine, Adamson ei avaldanud.

Tema sõnul vaatab Starman praegu peamiselt ringi Leedus, kuigi strateegiasse on kirjutatud ka laienemine Lätti. Nimelt kui Eestis ja Lätis on turg jaotatud kolme-nelja suure operaatori vahel, on Leedu turg oluliselt mitmekesisem. „Seal on umbes 40 suuremat operaatorit ja veel palju väiksemaid tegijaid,“ rääkis Adamson. Aastaid tagasi olid Eesti ja Läti turg samasugused, nüüd on konsolideerumise järg jõudnud Leedu turule.

Adamson lisas, et kõik tehingud on toimunud Starmani initsiatiivil. Läbirääkimised TPG ostmiseks kestsid umbes üheksa kuud. „Vaatame väga iga operaatori sisse, keda osta. Teeme põhjaliku järelevalve, et ettevõttes oleks kõik korrektne,“ ütles ta. Ostmisel eelistab Starman ettevõttekultuurilt endasarnaseid firmasid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2016, 13:23
Otsi:

Ava täpsem otsing