Ka loll juht vastutab

11. mai 2017, 10:30
Juhatuse liikme teadmatusest tekitatud varaline kahju on õiguslikult karistatav, ütles advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat Marko Saag.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170511/USEFUL/170519956/AR/0/AR-170519956.jpg

Vandeadvokaat Marko Saag soovitab ettevõttes tekkinud kahju juhatuse liikmelt välja nõuda, sest vastasel juhul riskib ettevõte maksukohustuse kaelasaamisega.

Peale advokaadiameti advokaadibüroos ATTELA ka rahvusvahelise maksunduse lektori rolli pidav Saag rääkis Äripäeva, raamatupidaja.ee ja Eesti Siseaudiitorite Ühingu korraldatud sisekontrolli konverentsil, et juhatuse liikmel on kohustus korraldada ettevõtte tegevust nõnda, et ettevõtte vara säiliks ega tekiks varalist kahju. Sellised kohustused võib tema sõnul jagada detailseteks ja üldisteks.

Detailsed kohustused näevad ette sisekontrolli kehtestamise ja kontrollimeetmete kasutusele võtmise, mis tagavad, et ettevõtte vara ei halveneks.

Üldise kohustuse all mõistetakse hoolsuskohustust, mille järgi vastutab juhatuse liige kogu tekitatud kahju – nii reaalselt tekitatud materiaalse kahju kui ka saamatu jäänud tulu – ulatuses. Juhatuse liikme saab vastutuse alla võtta, kui ta on rikkunud äriseadustikust tulenevaid kohustusi, sealhulgas hoolsuskohustust, on tekitanud oma tegevusega ettevõttele varalist kahju ning kui rikkumise ja kahju vahel on põhjuslik seos.

Sinu tellimus on lõppenud.

Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas

Äripäeva proovitellijana saate ligipääsu ainult tellijatele mõeldud sisule.
Teile on kättesaadavad kõik Äripäeva lukus lood, TOP'id, börsiuudised ja Investor Toomase nõuanded.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. May 2017, 18:28
Otsi:

Ava täpsem otsing