Kadri Bank • 10. juuni 2012 kell 11:56

Hollandlased pakuvad piletit Marsile. Üheotsapiletit

Hollandlaste ettevõte Mars One tahab 2023. aastaks viia Marsile püsivalt elama neli inimest. Pärast esimeste Marsi-elanike maandumist hakkaks igal teisel aastal lisanduma uus grupp inimesi.

Ettevõte kirjeldab oma kodulehel, et 2016. aastal plaanitakse viia Marsile satelliit, mille kaudu hoitakse Maaga sidet, ning esialgne varustus. 2018. aastal saadetakse punasele planeedile kulgur, mis asub otsima sobivaimat kohta inimasustuseks.

Kaks aastat hiljem saadetakse inimasustuseks vajalikud seadmed ja n-ö kapslid, mille sees inimesed hakkavad elama. Kulgurid valmistavad inimeste saabumiseks kõik ette.

Septembris 2022. aastal lahkub neljaliikmeline meeskond Maalt ja jõuab järgmise aasta aprillis Marsile. Meeskonda oodatakse kandideerima kõiki huvilisi.

Projekti läbiviijad lubavad, et sellest saab maailma suurim meediasündmus. "Kõik saavad jälgida projekti ettevalmistusi ja seda, mis Marsil toimub," ütleb ettevõtte üks asutajatest Bas Lansdorp reklaamvideos.

Uskumatuna kõlava idee eestvedajad on oma selja taha saanud ka Nobeli preemia võitja füüsiku Gerard 't Hoofti, kes ütleb Mars One reklaamvideos, et projekti läbiviimine on saavutatav.

Hetkel kuum