Kaisa Gabral • 19. september 2012 kell 14:06

Mänguasjade müüja duubeldas kasumi

Mänguasjade ja lastekaupade hulgi- ja jaemüüja OÜ Anvol  kahekordistas möödunud aastal kasumi.

Eelmine aasta oli ettevõttele edukas. Tugevad positsioonid Baltimaade jae- ja hulgimüügi turgudel ning jätkuvad ettevõtte arendamise otstarbeks tehtavad investeeringud võimaldasid firmal ära kasutada kasvufaasi potentsiaali maksimaalselt, seisab firma majandusaasta aruandes

2010. aastal teenis Anvol kasumit 590 970 eurot, möödunud aastal paisus kasum aga 1,16 miljonile eurole.

Anvoli suuromanik on Anatoli Stitskin, kes elab Venemaal ning külastab ettevõtet ebaregulaarselt. Tegevjuht Stanislav Nemko polnud suhtlemisest aga huvitatud. "Täname Teid pöördumise eest ja ka huvi eest meie ettevõtete vastu. Paraku me ei ole huvitatud pakutud artiklist," keeldus Nemko.

Majandusaastaaruandes toob ettevõte välja, et tänu jaeketi optimeerimisele suurendati jaedivisjoni kasumlikkust ning tugevate kaubaseeriate olemasolu ettevõtte portfellis ja suuremahulised investeeringud marketingi valdkonda aitasid kasvatada ka hulgimüügi divisjoni tulemusi.

Anvolile kuulub ka Woodyscovery OÜ, mis tegeleb samuti mängude ja mänguasjade hulgimüügi ja veoste ekspedeerimisega.

Peamisteks hankijateks olid Anvolil möödunud aastal Hasbro Deutschland, Edutoys Ltd. ja Artsana S.p.A. Aruandeaastal pikendati ainumaaletooja leping Disney Directiga. Kasvas eksportmüükide osakaal ettevõtte kogukäibes. Kasvasid tarned nii teistesse Balti riikidesse kui ka Venemaale ja Gruusiasse. 

Anvoli keskmine töötajate arv oli mullu 123 ning palkade ja lisatasude kogusumma 1,11 miljonit eurot. Ettevõtte netokäive oli eelmisel aastal kokku 13 miljonit eurot ning 2010. aastal 9,3 miljonit eurot.  

Anvoli omanike vara arvutas Äripäev kokku 28. septembril ilmuva Rikaste TOPi jaoks. 500 rikkaima inimese hulka pääsemiseks peaks olema vara umbes 4,5 miljonit eurot.

Hetkel kuum