Libedal käimise voldik on, prügisorteerimise oma mitte

Kristina Traks 04. jaanuar 2008, 00:00

Kas ma pean hakkama pesema keefiripakke enne ära viskamist? Miks munakoored ei kõlba biolagunevate jäätmete kasti? Palju küsimusi, vähe vastuseid. Teada on vaid see, et kõik peab uuest aastast olema sorteeritud.

Arvatavasti peaksid rahvale prügiga majandamist õpetama omavalitsused. Millegipärast aga ei huvita neid aga see prügivärk kohe üldse. Meid on õpetatud voldikute abil libedal tänaval püsti püsima ja lehti riisuma, kuid prügimajanduse kohta - ei mingeid voldikuid, broshüüre, rääkimata selgitavatest artiklitest meie, maksumaksjate, raha eest välja antavates linnaosalehekestes. See-eest saabuvad ainult ähvardavas toonis pressiteated prügifirmadelt, et kui kohe ei sorteeri, siis oi kuidas me teile hinda vääname.

Tallinna linnavalitsus lõi hiljaaegu kõlava nimega sihtasutuse: Tallinna Arengu- ja koolituskeskus. Veelgi kõlavam on selle sihtasutuse eesmärk. Nimelt hakkab see tõstma Tallinna globaalset konkurentsivõimet ja Tallinna rahvusvaheliselt nähtavamaks muutma. Väga tore. Kuid algatuseks võiks seesama koolituskeskus esimese tööna korraldada rahvale mõned prügisorteerimise koolitused. Oleks ju äärmiselt tore, kui globaalselt nähtavas ja konkurentsivõimelises Tallinnas oleks ka prügimajandus korraldatud valgete inimeste kombel.

Esita küsimus prügifirmale!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing