Andres Haabu • 16. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Arvutimäng õpetab Briti politseinikke kiiremini sõitma

Foto: Lincolnshire politsei

Briti autoväljaanne Autoexpress kirjutab, et Lincolnshire politseinikud on kiire autosõidu harjutamiseks appi võtnud Playstationi mängukonsooli.

Foto: Lincolnshire politsei

Neli Lincolnshire politsei sõidukijuhti veetsid päeva Silvestone'i ringigrajal, muutes arvutimängu Gran Turismo Sport kiire autosõidu kooliks.

Kõigepealt tegid korrakaitsjad ringi Silvestone'i ringrajal ning seejärel korrati toimunut võidusõidumängus. Kõik parandamist vajavad olukorrad nagu pidurdusmaa arvestamine, ala- või ülejuhitavuse olukorrad ja liiga suure kiirusega kurvi sisenemine tehti automängu abiga kindlaks.

Politseinikud naasid seejärel ringrajale, et näha, kas arvutimäng oli nende sõiduoskusi ka tegelikult parandanud. Tulemused tunnistasidki, et mõned korrakaitsjad parandasid nii oma ringiaega kui ka sõidusujuvust.

Asekonstaabel Shaun West ütles, et traditsioonilisi treeningmeetmeid ei asenda miski, aga sellest hoolimata otsitakse alati innovatiivseid õppimisviise.

Kõige rohkem parandas oma tulemust seadusesilm, kelle ringiaeg vähenes Playstationi koolituse abiga lausa 5,7 sekundit. Grupi peale kokku vähendasid politseinikud oma ringiaega 14 sekundi võrra.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt