Olulised faktid reisikindlustusest!

05. jaanuar 2011, 10:45

Kes korragi on enne reisile minekut või reisil olles haigestunud, pidanud lennujaamas teadmata ajaks edasi lükatud reisi ootama või jäljetult kadunud kohvrit taga otsima, see teab, kui eluliselt vajalik on reisikindlustus, kirjutab M-kindlustus (BCP Kindlustusmaakler OÜ) turundusjuht Mihkel Vabrit.

Mida teha või kuidas antud olukordades käituda kui sul on reisikindlustus taskus?
Välisriigis toimunud kahjujuhtumi korral pööra olulist tähelepanu kõikide kahjujuhtumiga seonduvate dokumentide ja ka tõendite vormistamisel. Näiteks on vajalik arsti kirjalik diagnoos, kindlustusandja hüvitatakse reisi ajal haigestumise tagajärjel tekkinud kahju.

Pea meeles, et kõik kuludokumendid on kahjujuhtumi korral hiljem hüvitamise aluseks! Võta ja hoia alles kõik tšekid nii pagasi kadumise tõttu uute esemete soetamisel kui ka reisi ärajäämisest tingitud kulutuste tegemisel.

Kui pagas on lennu ajal kaduma läinud või kahjustada saanud, pöördu viivitamatult lennujaamas pagasikahju infosse kus vormistatakse vajalikud dokumendid, mille alusel saab selts hiljem kahju hüvitada. Juhul kui sa seda koheselt ei tee, on peaaegu võimatu kahju toimumist tõendada, sest tagantjärele on kahjujuhtumi kohta dokumente keeruline vormistada.
Reisitõrke korral on aga vajalik hüvitise saamiseks lennufirma tõestus, et reisitõrge on toimunud. Eraldi tasub teada, et ümberistumistega reiside puhul loetakse reisitõrkeks ajalist perioodi, mis jääb üle 30 minuti. Kas mitte polnud vähemalt 2-3 tundi vajalik ümberistumiseks varutav aeg!?

Tihti ei teata, et reisiaegse haigestumise või õnnetusjuhtumi korral hüvitab kindlustusandja kõik ravikulud. Siia alla käivad nii arstiabi kui ka ravimid, haiglapäevad ja põhjendatud taksosõidud. Näiteks jalaluumurru korral hüvitatakse hiljem kindlustusandja poolt tšeki alusel taksosõidukulu traumapunkti ja tagasi. Kõhkluse, kas ja kuidas käituda võimaliku kindlustusjuhtumi korral, tasub alati ühendust võtta kindlustusseltsi poolt määratud SOS abinumbriga (märgitud poliisile) ning küsida informatsiooni edasiste toimingute kohta.

Kuidas ma aga tean, milline on minu reisi jaoks sobiv kindlustuspakett?

Eestis on kokku viis kindlustusseltsi, kes pakuvad reisikindlustust, kuid kõigil neil on erinevad paketid ning seega ka omad erinevused. Kindluspoliisi valides on kõige kiirem ja mugavam pöörduda kindlustusmaakleri poole, kes seltside erinevusi välja tuues oskab soovitada kindlustuspakkujat vastavalt just Sinu vajadustele. Küllaldaste valikute tagamiseks tasub aga maaklerilt eelnevalt küsida, milliseid kindlustusseltse ta esindab. Kindlasti tasub eelnevalt tutvuda kindlustustingimustega ning vajadusel konsulteerida spetsialistidega.

Tutvu kindlustustingimustega ja pea nõu spetsialistidega. M-kindlustus on BCP Kindlustusmaakler OÜ registreeritud kaubamärk.

Mihkel Vabrit

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2011, 12:24
Otsi:

Ava täpsem otsing