Eestis asutati krüptoraha liit

05. november 2014, 13:30
Bitcoini logo
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141105/VARIA/141109856/AR/0/AR-141109856.jpg

Täna asutasid 33 ettevõtet ja eraisikut Eesti Krüptoraha Liidu, mille põhieesmärgiks on valdkonna arendamine Eestis.

„Krüptoraha olukord nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides on hetkel nn arenguvaludes – kuigi kasutajate arv kasvab pidevalt nii eraisikute kui ka juriidiliste isikute hulgas, samuti ka tehingute arv ja maht, siis endiselt puuduvad konkreetsed juhiseid digitaalse valuuta kasutuse kohta ning korralik regulatiivne raamistik, mis oleks ühiselt mõistetav," selgitas Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige ja advokaadibüroo Glimstedt partner Priit Lätt.

Tema sõnul on ka pealtnäha lihtne küsimus „mis on bitcoin?“ on vastuoluline – on see raha, kaup, väärtpaber, tarkvara või miski muu? "See ja paljud teised küsimused vajavad vastuseid ning Eesti Krüptoraha Liidu üheks selgeks eesmärgiks on aidata kaasa krüptorahade maksu- ja õiguskeskkonna kujundamisele ning osaleda sellekohases õigusloomes. Usume, et see on Eestile võimalus olla taaskord maailmas heaks e-riigi näiteks,“ sõnas Lätt.

Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liikme ning Applaud OÜ tegevjuhi Joonas Trussmanni sõnul on liidu eesmärgiks krüptorahanduse valdkonna arendamine Eestis nii ettevõtjate kui ka eraisikute huvides. „Ettevõtjatele ei tohi saada Eestis krüptoraha kasutamisel ja sellega tegelemisel takistuseks segased või ebapiisavad juhised ja regulatsioonid. Nende teemadega on tarvis tegelema hakata,“ lisas Trussmann.

„Bitcoini kasutajate arv täna on 6,6 miljonit, kuid iga kvartaliga lisandub ligi miljon kasutajat, mis tähendab, et krüptorahast ei saa enam mööda vaadata. See on sama, kui me oleksime 1995. aastal ignoreerinud interneti levikut – siis oli internetikasutajaid 44 miljonit, kuid tänaseks on see arv 3 miljardit,“ lisas Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige ja OÜ Kontaktikeskus juhataja Erki Koldits.

Isiklik ajend

Eesti Krüptoraha juhatuse liikme ning valuutakaupleja Liina Laasi sõnul on välismaksed ääretult ebamugavad ning kallid, Bitcoini puhul on teenustasu 0 – 0,35% ning see on kordades kiirem – krüptoraha avab globaalse finantsturu. „Mul on isiklikust kogemusest ka juhtum, kus soovisin saata raha sugulastele Ukrainasse, kuid see osutus kas võimatuks või ülikalliks, aeglaseks ning saajale ebamugavaks, kuna tegu on ebastabiilse piirkonnaga. Bitcoin toimib tõhusalt ka seesugustes olukordades ning ei allu poliitilisele survele,“ lisas Laas.

"Oleme üks vähestest Eesti ettevõtetest, kes suudab krüptorahaga seotud tehnoloogiatele arendusi teha. Meie rahvusvahelisele kogemusele toetudes olen veendunud, et nendel tehnoloogiatel on tulevikku. Eesti Krüptoraha Liidu loomine aitab need uued tuuled meie e-riigi purjedesse suunata," sõnas Eesti Krüptoraha Liidu asutajaliige ja OÜ Ignite juhataja Dea Oja.

Eesti Krüptoraha Liidu liikmeks on võimalik astuda nii juriidilisel kui ka füüsilisel isikul, liikmemaks on 0,5 Bitcoini aastas. Eesti Krüptoraha Liidu juhtkonda kuuluvad Asse Sauga, Liina Laas, Priit Lätt, Joonas Trussmann ja Erki Koldits. Liidul on kokku 33 asutajaliiget, sealhulgas 10 ettevõtet ja 23 eraisikut. Rohkem informatsiooni: www.kryptoraha.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2014, 13:19
Otsi:

Ava täpsem otsing