Raido Neemre • 7. november 2014
Jaga lugu:

Hiina kirjastus printis 125 miljonenda Piibli

Foto: Bloomberg

Maailma suurim Piiblitehas tootis just oma 125 miljonenda püha raamatu koopia. Seda Hiinas, mis on ametlikult ateistlik riik.

Alates tehase avamisest 1987. aastal, on toodetud 65,7 miljonit eksemplari kodumaiste usklike jaoks.

Samuti on toodetud 59,3 miljonit Piiblit 90 teises keeles, mis on eksporditud 70 erinevasse riiki.

Nanjingis asuvat tehast juhib Amity Foundation, mis on Hiina valitsuse poolt heaks kiidetud protestantlik heategevusorganisatsioon.

Ametliku statistika kohaselt on vähem kui 30 miljonit inimest Hiinas kristlased, kuid sõltumatud allikad väidavad, et Hiinas on umbes 100 miljonit katoliiklast ja protestanti.

Budism, mis jõudis Hiinasse Indiast vahetult peale kristlust, on aga jätkuvalt peamiseks usundiks Hiinas.

Kristlus on kiireimini kasvav religioon Hiinas ning paljud eksperdid usuvad, et kristlaste populatsioon saab järgmise 15 aasta jooksul suurimaks olema just seal.

“Kui Hiina ennast maailmale avas, oli enamus inimesi keskendunud oma elustandardi tõstmisele, ostes riideid ja muretsedes selle pärast, et neil oleks midagi igapäevaselt lauale panna. Kõik olid vaesed,” märkis Amity Bible Printing Company juhataja Qiu Zhonghui.

“Kui aga inimesed jõudsid teatud elatustasemele, hakkasid nad otsima ka spirituaalset mõõdet oma elus ning seetõttu ongi kristlus Hiinas nii populaarseks saanud. Elu mõte saab oluliseks siis, kui on piisavalt raha, et ellu jääda,” sõnas ta.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt