Raido Neemre • 13. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Lew hoiatab Euroopat kaotatud kümnendi eest

Jack Lew  Foto: Bloomberg

USA riigikassa sekretär hoiatab Euroopat, et see riskib “kaotatud kümnendiga.”

Viidates eeloleva nädalavahetuse G20 tippkohtumisele Brisbanes, kavatseb Jack Lew CNBC andmetel rääkida sellest, et Euroopa on korraliku majanduskasvu taastamisel läbi kukkunud.

Terav avalik kriitika peegeldab USA frustratsiooni, et viimane peab taaskord võtma üle globaalse kasvu peamise juhi rolli, kuna teised maailma majandused toetuvad USA tarbijate suurele nõudlusele.

“Lühidalt öeldes ei ole Euroopa poliitikad saavutanud meie ühiseid G20 eesmärke, milleks on tugev, jätkusuutlik ja tasakaalus majanduskasv,” märkis Lew.

“Euroopa Keskpank on astunud jõulisi samme toetamaks oma rahanduspoliitikaga majandust, kuid see üksi ei ole olnud piisav korraliku majanduskasvu tagamiseks. Riiklikud võimud ja teised Euroopa institutsioonid peavad tegema resoluutseid samme ja vähendama riski, et regioon võiks vajuda veelgi sügavamale sohu. Maailm ei saa endale lubada Euroopa kaotatud dekaadi,” lisas ta.

Lew märkused rõhutavad hirme seoses Euroopa raskustega, mis mõjutavad ühtlasi USA majanduskasvu.

Tema kommentaarid võivad G20 tippkohtumisel viia jahedate kokkupõrgeteni Barack Obama ja Angela Merkeli vahel.“Maailm loodab USA majandusele, et see juhiks globaalset majanduse paranemist,” sõnas Lew.

“Kuid globaalne majandus ei saa loota vaid USA-le, et viimase majandus kasvaks piisavalt kiiresti, tasandamaks teiste maailma suurmajanduste aeglast kasvu,” lisas ta.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt