Birjo Must • 14. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

LHV: Premia kalatoodete äri panus nigel

Premia kalatooted  Foto: Eiko Kink

LHV vanemanalüütiku Joonas Joosti sõnul oli Premia kolmanda kvartali puhaskasum hea, kuid allesjäänud kalatoodete äri panus sellesse jäi sisuliselt olematuks.

Täna teatas PRFoods (endise nimega Premia Foods) oma kolmanda kvartali tulemused. Ettevõte kasvatas kolmandas kvartalis võrreldes möödunud aastaga käivet ja kasumit ning üheksa kuu kokkuvõttes jõuti rekordkasumini.

Joosti sõnul oli ühest küljest PRFoodsi kolmanda kvartali 2,5 miljoni eurone puhaskasum ootuspäraselt hea, see kasvas aastatagusega võrreldes 21,5% ja jäi prognoositule alla kõigest 4,9%ga.

„Teisest küljest panustas aga kalatoodete äri, mis jäi alles pärast hiljuti toimunud jäätiseäri müüki, selle saavutamisesse sisuliselt minimaalselt,“ märkis analüütik.

Kuigi tooraine hinna alanemine aitas väga hästi kaasa brutokasumlikkuse ja –kasumi kasvule, jäi Joosti sõnul kalavarude väärtuse ümberhindluse positiivne mõju seekord väga suurelt alla nii ootustele kui ka eelmise aasta tulemusele.

„See oli ka peamine põhjus, miks kalatoodete tegevusvaldkonna puhaskasum langes kolmandas kvartalis vaid 110 000 euroni,“ lisas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt